В Україні урочисто відзначили 74-ту річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні

В Україні урочисто відзначили 74-ту річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні

В День Перемоги у Великій Вітчизняній війні, що відзначається 9 травня, сотні тисяч громадян України взяли участь у святкових масових заходах. Лише на майданній частині України, за даними поліції, в акції «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (міжнародна акція «Безсмертний полк»), урочистих зборах, мітингах та концертах взяли участь близько 700 тисяч чоловік. Всього відбулося більше 1400 масових заходів, найбільш масштабні – в Києві, Дніпропетровську, Одесі та Запоріжжі.

В Україні урочисто відзначили 74-ту річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій підніс заупокійні молитви за спочилими в роки Другої світової війни біля стели на могилі Невідомого солдата на території Парку Вічної Слави. В усіх єпархіях Української Православної Церкви в цей день молитовно вшанували пам’ять героїв Великої Вітчизняної війни.

Майже в усіх містах країни учасники заходів з нагоди 74-ої річниці перемоги над фашизмом у Другій світовій війні та 75-ої річниці вигнання нацистів з України вітали ветеранів, вшановували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, а також покладанням квітів до монументів і могил. Демонстрації і мітинги проходили під традиційними для цього дня гаслами, зокрема, «Дякуємо за Перемогу!», «Слава народу-переможцю!», «Фашизм не пройде!».

В Україні урочисто відзначили 74-ту річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні

В Києві, Харкові, Одесі, Львові та деяких інших містах проведенню урочистостей намагалися перешкодити учасники націоналістичних та нацистських організацій (скандували лайливи гасла, намагалися спровокувати суперечки і бійки, жбурляли димові шашки, яйця та каміння), проте завдяки оперативному втручанню поліції конфлікти вдавалося вчасно припиняти. Принаймні, в офіційних джерелах, про постраждалих внаслідок сутичок не повідомляється.

Проведенню урочистостей намагалися перешкодити учасники націоналістичних та нацистських організацій

Майданна влада, відповідно до прийнятому нею закону про декомунізацію, заборонила використовувати «антиукраїнську атрибутику» – Прапор Перемоги, червоні зірки, герби СРСР і УРСР, портрети радянських державних діячів, а також георгіївські стрічки. Протягом дня поліція зареєструвала 63 події, 45 з яких через використання забороненої символіки. Було складено 27 адміністративних протоколів – 13 в Одеській області, 4 в Миколаївській області, по 2 в Львівській, Дніпропетровській та Києві, по одному в Луганській, Кіровоградській, Запорізькій і Донецькій областях.

В Україні урочисто відзначили 74-ту річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні

Святкування Дня Перемоги цього року стало наймасовішою подією за весь постмайданний період. Крім того, важливим є те, що всупереч намаганням правлячого режиму змінити статус свята 9 травня, попри окремі вилазки неонацистів та «проєвропейських» активістів, ступінь конфліктності з представниками влади і опонентами цьогоріч була найменшою.

Масштабні святкові заходи (в тому числі військові паради) відбулися також на контрольованих повстанцями територіях Луганської та Донецької областей, зокрема, в столицях ЛНР і ДНР – Луганську і Донецьку.

В Україні урочисто відзначили 74-ту річницю перемоги у Великій Вітчизняній війніЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *