Президент РФ підписав указ про спрощене отримання російського громадянства жителями ДНР і ЛНР

Президент РФ підписав указ про спрощене отримання російського громадянства жителями ДНР і ЛНР

24 квітня президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями самопроголошених Донецької та Луганської народних республік – «Указ про визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Росії в спрощеному порядку». Указ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

«Встановити, що особи, які постійно проживають на територіях окремих районів Донецької і Луганської областей України, мають право звернутися із заявами про прийняття в громадянство РФ у спрощеному порядку відповідно до частини 8 статті 14 Федерального закону від 31 травня 2002 №62 ФЗ «Про громадянство Російської Федерації», – зазначається в документі.

У тексті указу також наголошується, що рішення ухвалено президентом РФ з метою захисту прав і свобод людини і громадянина та на підставі загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, відповідно до статті 29 Федерального закону номер 62 від 31 травня 2002 року «Про громадянство РФ».

Внутрішні паспорти громадян Росії видаватимуть у Ростовській області, повідомляє МВС РФ. Прийом заяв буде здійснюватися через уповноважених осіб ДНР і ЛНР. Термін розгляду заяв про прийняття в громадянство жителів ДНР і ЛНР не повинен перевищувати трьох місяців з дня подання заяви та необхідних документів. Отримання російського громадянства можливе без відмови від громадянства України. Таке рішення обгрунтоване «специфікою ситуації, що склалася, і важким становищем громадян України, які проживають на території ДНР і ЛНР». Жителі Донбасу також можуть отримати російський закордонний паспорт.

Чинний «президент України» Петро Порошенко відреагував на введення спрощеної процедури набуття громадянства РФ жителями непідконтрольних Майдану територій закликом до посилення антиросійських санкцій. «Закликаю міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій». – йдеться в заяві, розповсюдженою прес-службою Порошенка.

«Міністр закордонних справ України» Павло Клімкін закликав жителів Донбасу не отримувати російські паспорти. «Я хочу звернутися до українських громадян, які страждають на окупованих територіях, – не ведіться на ці російські маніпуляції. У вас забрали сучасність, цими діями РФ у вас забирає майбутнє – не ведіться. Це фундаментальне порушення і міжнародного права, й українського законодавства», – наголосив він.

Державний департамент США одразу ж виступив із заявою, в якій звинуватив Росію у посиленні тиску на український суверенітет і територіальну цілісність. Рішення РФ про спрощену видачу російських паспортів також різко засудили в обох палатах Конгресу США.

Ця тема також стала провідною на засіданні Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй де лунали заклики негайно скасувати указ про надання українцям російського громадянства, а також указ від 18 лютого 2017 року щодо визнання в РФ документів і номерних знаків, виданих на непідконтрольній майданній владі частині Донецької і Луганської областей.

У Європейському парламенті вважають, що указ президента Росії Володимира Путіна «свідчить про відсутність поваги до суверенітету України». Про це йдеться у спільній заяві постійного доповідача Європарламенту з питань України Міхаеля Галера, голови делегації ЄП у парламентській асамблеї «Євронест» Ребекки Гармс та голови Комітету асоціації Україна-ЄС від Європарламенту Даріуша Росаті.

«Вибір часу для такого рішення одразу ж після президентських виборів в Україні, які продемонстрували тверду відданість країни демократії та верховенству права, демонструє намір Росії продовжувати дестабілізувати Україну та загострювати конфлікт», – зокрема, підкреслюється у заяві речниці Європейської служби зовнішніх зв’язків Майї Косьянчич.

Після шквалу критики та погроз з боку майданних чиновників та «міжнародного співтовариства» президент Російської Федерації дав додатковий коментар стосовно свого указу: «В нас немає ніякого бажання створювати проблеми новій українській владі. Але терпіти ситуацію, при якій люди, що проживають на території Донецької і Луганської республік, взагалі позбавлені яких би то не було цивільних прав, – це переходить всякі межі з точки зору прав людини». Володимир Путін зазначив, що жителі цих областей не можуть нормально пересуватися, не можуть реалізувати свої елементарні потреби і права. «Це питання суто гуманітарного характеру», – пояснив президент Росії.

Крім того, на прес-конференції за підсумками свого візиту в Пекін президент Російської Федерації заявив, що Росія може почати надавати в спрощеному порядку своє громадянство не тільки тим, хто живе в зоні військового конфлікту, а й взагалі всім громадянам України.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *