Новим президентом майданної частини України став шоумен Володимир Зеленський

Новим президентом майданної частини України став шоумен Володимир Зеленський

В неділю, 21 квітня, громадяни України приймали участь у другому турі виборів президента (нагадаємо, за підсумками першого туру, що відбувся 31 березня, у фінал вийшли шоумен Володимир Зеленський, який набрав трохи більше 30% голосів виборців та діючий «президент України» Петро Порошенко з результатом близько 16% голосів). Явка виборців на майданній частині України склала 61,37%.

Цього разу до України приїхало 2485 офіційних спостерігачів від міжнародних організацій. Зокрема, від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі – 997 представників, від Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) – 384, від Світового конгресу українців – 249.

Від штабів обох кандидатів у президентами чесність виборчих змагань відстежували 3752 спостерігачі від Зеленського і 2484 спостерігачі від Порошенка. Ще 27279 спостерігачів було заявлено від громадських організацій.

Правоохоронці, громадські та партійні активісти, а також міжнародні спостерігачі, що слідкували за дотриманням порядку на виборчих дільницях, не виявили порушень, які могли б ставити під сумнів результати голосування та підрахунку голосів.

Опитування виборців, тобто екзит-поли, проводив Національний екзит-пол та «Телевізійна служба новин» (ТСН) телеканалу «1+1». На 20:00 Національний екзит-пол повідомив, що Володимира Зеленського підтримали 73% виборців, а Петра Порошенка – 25,5%. Майже такими ж були і дані екзит-полу ТСН: 72,7% – підтримка Зеленського, 27, 3 – підтримка Порошенка.

За станом на сьогодні, 22 квітня, Центральна виборча комісія опрацювала 98,04% електронних протоколів дільничних виборчих комісій про результати голосування. На даний час підраховано 17 млн. 709 тис. 255 голосів виборців. Згідно отриманих даних, за кандидата у президенти Володимира Зеленського проголосували 73,15% виборців (13 млн. 262 тис. 089), за чинного «главу держави» Петра Порошенка – 24,53% (4 млн. 447 тис. 166).

Тобто, за попередніми даними, наступним президентом майданної частини України обрано популярного шоумена, коміка, кіноактора, режисера, продюсера і сценариста – Зеленського Володимира Олександровича, 1978 року народження.

Не чекаючи офіційного оголошення результатів виборів новообраному президенту вже надходять вітання від закордонних колег. На сьогодні Зеленського вже привітали президент США Дональд Трамп, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Польщі Анджей Дуда, президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, а також голова Європейської Ради Дональд Туск і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

У ЦВК заявили, що орієнтовно 30 квітня зможуть оголосити офіційні результати другого туру виборів. Інавгурація нового президента повинна відбутися не пізніше 3 червня.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *