НАТО збільшує чисельність військових кораблів у Чорному морі, щоб «допомогти Україні»

НАТО збільшує чисельність військових кораблів у Чорному морі, щоб «допомогти Україні»

Від початку поточного року США і ЄС розпочали дедалі активніше реагувати на постійні заклики майданних можновладців щодо збільшення військової присутності Організації Північноатлантичного договору (НАТО) на території України і в особливості у Чорноморському басейні. Ротації американських, канадських, ізраїльських та європейських військових інструкторів та найманців, візити чиновників відповідного профілю, обльоти розвідувальних безпілотників, а також заходи військових кораблів почастішали в рази і стали регулярними.

В лютому до Одеського морського порту увійшов сумнозвісний ракетний есмінець USS «Donald Cook» (DDG75). Згідно з повідомленням командування 6-го флоту США, цей корабель відвідував Чорне море в рамках операції «Атлантична рішучість». На борту есмінця – до 56 крилатих ракет «Томагавк» з дальністю дії 1,6 тис. км. Корабель також оснащений системою протиракетної оборони та найсучаснішим шпигунським обладнанням. «Donald Cook» взяв участь у маневрах разом із фрегатом TCG «Fatih (F242) ВМС Туреччини.

Наприкінці березня держсекретар США Майк Помпео анонсував спільні з НАТО додаткові заходи, націлені проти Росії («у зв’язку з її агресією проти України»). Вже станом на 1 квітня в Чорному морі водночас перебувало шість фрегатів 2-ї Середземноморської групи НАТО (SNMG2). До порту Одеси зайшли фрегат Королівських ВМС Канади HMCS «Toronto» (FFH 333) і фрегат ВМС Іспанії ESPS «Santa Maria» (F-81). До грузинського порту Поті зайшли фрегат HNLMS «Evertsen» (Нідерланди), фрегат TCG «Yildirim» (Туреччина), фрегат BGS «Drazki» (Болгарія) і фрегат ROS «Regele Ferdinand» (Румунія).

3 квітня представник США в Організації Північноатлантичного договору Кей Бейлі Гатчісон заявила, що НАТО має намір «убезпечити проходження українських суден». «Це пакет, який включає повітряне спостереження, а також введення більшої кількості кораблів НАТО в Чорне море, щоб гарантувати безпечний прохід українських суден через Керченську протоку й Азовське море», – зауважила американський дипломат. За її словами, союзники по НАТО мають бути певними, що ці води є відкритими для вільного судноплавства, «що країни Чорноморського басейну та розташовані навколо убезпечені від російського втручання».

4 квітня у Вашингтоні країни Альянсу погодили «заходи з посилення безпеки в Чорноморському регіоні», що передбачають надання допомоги у підготовці військово-морських сил та сил берегової охорони причорноморських країн-сателітів, зокрема, України. Наступного дня, 5 квітня, у Чорному морі стартували масштабні багатонаціональні навчання НАТО «Морський щит» (14 румунських військових кораблів, а також 6 кораблів з Болгарії, Канади, Греції, Нідерландів і Туреччини; понад 2 тисячі військових).

Все це суттєво позначається на зростанні рівня недовіри та напруженості у політичній і безпековій сферах, сприяє подальшій дестабілізації ситуації як на Україні так і в прилеглих регіонах.

У зв’язку з навчаннями НАТО в Чорному морі Міністерство оборони Росії вивело на чергування розвідувальні та ударні кораблі і берегові ракетні комплекси Чорноморського флоту. Про це повідомили журналістам в Національному центрі управління обороною РФ (входить до складу Міноборони). Зазначається, що для швидкого реагування на можливі нештатні ситуації «силами і засобами Чорноморського флоту виконується комплекс заходів щодо контролю за діями кораблів НАТО».

Сьогодні підбадьорений своїми євро-американськими покровителями «міністр оборони» Степан Полторак заявив про намір «здійснювати прохід через Керченську протоку». За словами чиновника, «українські судна здійснюватимуть проходження через протоку, коли до цього будуть готові ВМС і міжнародні партнери України».

Член Оборонного комітету Ради Федерації Франц Клінцевич прокоментував заяву Полторака наступним чином: «Немає проблем. Україна може хоч завтра направити свої кораблі через Керченську протоку при дотриманні відповідних процедур. Будь-які інші варіанти будуть припинятися Росією найжорсткішим чином, що вже і було продемонстровано».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *