Сьогодні розпочався Великий піст

Сьогодні розпочався Великий піст

Великий піст – це найзначиміший, найсуворіший та найтриваліший щорічний піст, протягом якого християни проводять час в молитвах і роздумах над життям, а також обмежують себе в їжі, розвагах та усьму тому, що відволікає від покаяння та заважає духовному і фізичному очищенню людини.

Дата початку Великого посту залежить від святкування Великодня, яке є перехідним святом. Початок посту не має фіксованої дати і щороку може припадати на різні дні і навіть місяці. Великий піст починається за сім тижнів до Великодня. І оскільки 2019 року православний Великдень припадає на неділю, 28 квітня, то Великий піст починається у понеділок, 11 березня, а закінчується в суботу, 27 квітня, напередодні Великодня.

з нагоди початку Великого посту Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київського і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви звернувся із зверненням до православних християн:

«Возлюблені у Христі брати і сестри! Усіх вас вітаю з початком Великого посту — дуже важливого періоду в нашому духовному житті. З особливим піднесенням ми вступаємо в дні Святої Чотиридесятниці, котрі мають стати для нас часом духовного оновлення та ствердження в усіх християнських чеснотах, але найголовніше — в любові до Бога і ближнього.

Під час Святого посту необхідно не тільки обмежити себе у вживанні їжі, але й підсилити молитву, принести щире покаяння у своїх гріхах та рішуче стати на шлях утримання тілесних почуттів. Важливо у ці благодатні дні примиритися з ближніми та приділити належну увагу справам милосердя. Особливі постові богослужіння покликані допомогти усвідомити нашу недосконалість, зміцнити наші сили в таїнствах Сповіді і Святого Причастя та зробити крок вперед на шляху до праведного богоугодного життя.

Усім бажаю з духовною користю провести ці спасительні дні, щоб підготовитись до Світлого Христового Воскресіння і разом із псалмоспівцем Давидом радісно вигукнути: «Моє серце зміцнилося, Боже, зміцнилося серце моє, я буду співати та славити Тебе» (Пс. 56:8).

Закликаючи на вас милість і милосердя Боже, благословляю усім вірним Української Православної Церкви, задля миру і процвітання нашої багатостраждальної Української землі, під час святого Великого посту щоденно прочитувати по одній кафізмі з Псалтирі з додаванням дванадцяти земних поклонів з молитвою Іісусовою: «Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешного».

Напередодні, у Прощену неділю, Блаженніший владика розповів, як кожен християнин повинен проводити час посту. «Хоча і важко поститися, важко молитися, потрібно докладати зусиль, — сказав він. — Господь говорить: “А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони. По правді кажу вам: вони мають уже нагороду свою! А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий, щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно” (Мф. 6: 16-18)».

Як додав Предстоятель, віруюча людина протягом року дотримується посту, та під час Великого посту «піст збільшується», тому «і молитви, які здійснюємо щодня у піст — стають довшими». Себто «людина повинна під час Великого посту більше молитися».

Водночас Владика порадив, що не потрібно впадати у крайнощі та брати на себе надвеликий молитовний подвиг чи подвиг тілесного утримування, а разом із тим, не можна розслаблятися.

«Ця праця може зовні здаватися гіркою, але по суті, піст і молитва — ті чесноти, що запалюють у душі людини радість, мир і спокій, які шукає кожна людина, але не всі шукають там, де вони є насправді».

«Нехай Господь допомагає всім нам в міру своїх сил працювати над відновленням духовної гармонії, сходженням по щаблях духовного вдосконалення, щоб ми побачили славу Воскресіння Христового, що буде явлено над Церквою через 50 днів після початку посту», — побажав насамкінець Митрополит Онуфрій.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *