ООН констатує, що в Україні панує «атмосфера залякування»

ООН: В Україні панує «атмосфера залякування»

Управління верховного комісара з прав людини (УВКПЛ) Організації Об’єднаних Націй (ООН) опублікувало звіт щодо ситуації з правами людини в Україні.

У документі говориться, що в країні панує «атмосфера залякування», яка не дає людям відкрито виражати свою незгоду з політикою влади. Зокрема, зазначається, що«український уряд» має вжити заходів для захисту вираження громадянських поглядів напередодні президентських, парламентських і місцевих виборів, які відбудуться в Україні у 2019 та 2020 роках.

Також зазначається, що в Україні склалася тенденція «жорстоких нападів» на журналістів і громадських активістів. За даними УВКПЛ, найчастіше ці напади здійснюють праві радикали. Причому в більшості випадків подібні злочини залишаються безкарними.

Крім того, як йдеться в доповіді, напруженість в країні посилило отримання автокефалії «новою церквою» України, що «значно загострило» протиріччя між православними громадами.

Близько 5,2 мільонів людей, що постраждали від війни, не мають повноцінного доступу до водопостачання, опалення, охорони здоров’я, не мають належного житла, зазначають в ООН.

Переселенці та мешканці непідконтрольних Києву територій стикаються з труднощами при отриманні українських пенсій і соціальних виплат.

Труднощі з перетином лінії розмежування шкодять родинним зв’язкам та негативно впливають на соціально-економічну ситуацію.

Відсутній єдиний механізм відшкодування за майно, пошкоджене під час бойових дій. За даними ООН, станом на лютий поточного року по обидва боки лінії розмежування нараховується понад 50 тисяч пошкоджених цивільних будинків.

УВКПЛ пропонує рекомендації владним структурам майданної частини України, повстанцям самопроголошених республік Донбасу, а також уряду Російської Федерації – зокрема, закликає усі сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися положень про припинення вогню і розведення сил та засобів, передбачених Мінськими домовленостями.

При цьому в ООН констатують, що більшість попередніх рекомендацій не були виконані.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *