Митрополит Антоній про президентські вибори: Думайте про ставлення кандидата до Церкви

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич)

Керуючий справами Української Православної Церкви, митрополит Бориспільський, Броварський Антоній пояснив значення виборів і політики в житті віруючої людини.

«Немає влади не від Бога», – говорить апостол Павло. І це дуже важливе свідчення, передає слова митрополита Антонія інтернет-видання Vesti.

«Будь-яка влада послана Господом. При цьому важливо розуміти, що є влада, послана Божою милістю, а буває влада, попущена Господом для нашого напоумлення. Вибори ж тією чи іншою мірою дають нам можливість зробити свій власний особистісний вибір», – пояснює владика.

Митрополит Антоній вважає, що участь у виборах – це не тільки наш обов’язок, а ще й величезна відповідальність за свій вибір. Часто буває так, що кандидати багато обіцяють, але мало виконують. І якщо голосувати без розбору, не думаючи, то після виборів досить безвідповідально і інфантильно говорити: «Нас обдурили, ми не за це голосували», оскільки плоди власного вибору все одно доведеться пожинати вже тут і зараз.

Господь не дарма дав нам розум, – говорить архієрей. – Думаючи і аналізуючи, ми вчимося відрізняти повітряні замки і обіцяні золоті гори від того, що кожен конкретний кандидат зможе виконати насправді.

«Вибираючи, ми повинні, перш за все, звертати увагу не на обіцянки економічного процвітання, на які вельми щедрі багато кандидатів, але думати про те, як той чи інший кандидат буде ставитися до Церкви. Саме це має стати нашим головним критерієм при виборі майбутнього глави держави. Також важливо не випускати з уваги вже досконалі конкретні діяння того чи іншого кандидата. Віддаючи “кесарю – кесареве”, тобто виконуючи свій громадянський обов’язок, потрібно пам’ятати і про те, щоб “віддати Богові Богове”», – вважає керуючий справами УПЦ.

Митрополит Антоній також радить в день виборів, в першу чергу, відвідати недільну літургію і, помолившись про напоумлення від Господа, відправитися на виборчі дільниці. Але найголовніше – не покладатися цілком на політиків.

«Не сподівайтеся на князів, на сина людського, в якому немає спасіння. Виходить дух його, і він повертається в землю свою: в той день зникають всі думки його», – йдеться в 145-му псалмі – нагадує архіпастир. – Всі наші надії, все уповання ми повинні покладати тільки на Господа: “Блаженний, кому помічник Бог Яковів, у кого надія на Господа, Бога його, що створив небо й землю, море і все, що в них, вічно зберігає вірність, творить суд скривдженим, що дає хліб голодним. Господь визволяє в’язнів, Господь відкриває очі сліпим, Господь піднімає згорблених, Господь любить праведних», – сказано далі.

«І це воістину золоті слова: хто б не переміг, наша основна надія – Цар царюючих і Господь пануючих Іісус Христос», – підсумовує митрополит Антоній.

Алла АлексєєваЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *