Настоятеля Десятинного монастиря депортували з України за «пропаганду»

Вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Гедеон (Харон)

Сьогодні вранці настоятеля Десятинного монастиря Української Православної Церкви єпископа Макарівського Гедеона (Харона) у супроводі автоматників провели до літака і депортували з України (за даними на цей час, ймовірно, в США).

Напередодні ввечері в аеропорту «Бориспіль» єпископа без жодного пояснення причин затримали співробітники «СБУ», а співробітники «Держприкордонслужби» відібрали в нього закордонний паспорт. Владика спробував зв’язатися з адвокатами, проте ні адвокатів, ні народних депутатів до єпископа не пропустили.

Прес-секретар голови «Держприкордонслужби» Олег Слободян заявив, що «прикордонники виконали доручення одного з правоохоронних органів». При цьому чиновник пояснив причину таких дій тим, що єпископ Гедеон нібито «займається антиукраїнською пропагандою» і є «активним адептом руського міра».

Таким чином майданна влада помстилася єпископу Гедеону за його візит до США, де він передав держсекретареві США Майклу Помпео офіційну відозву УПЦ, а також зустрічався із американськими конгресменами і розповідав про ситуацію, пов’язану з порушенням конституційних прав вірян в Україні, зокрема, про напади на храми Української Православної Церкви, побиття вірян, утиски священнослужителів з боку представників влади і радикальних організацій.

Крім того, затримання настоятеля Десятинного монастиря відбулося напередодні засідання «Верховного Суду» за позовом про визнання недійсним звернення «Верховної Ради» до Константинопольського патріарха Варфоломія з приводу отримання Томосу про автокефалію. Внаслідок депортації, єпископ Гедеон не зможе брати участь у судовому засіданні, призначеному на сьогодні. В якому форматі відбуватиметься це засідання і чи відбудеться воно взагалі – наразі невідомо.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *