Майданна влада ліквідувала виборчі дільниці в РФ і заборонила росіянам бути спостерігачами на виборах

Майданна влада ліквідувала виборчі дільниці в РФ і заборонила росіянам бути спостерігачами на виборах президента України

Готуючись до президентських виборів, призначених на 31 березня 2019 року, майданна Центральна виборча комісія (ЦВК) ліквідувала усі п’ять закордонних виборчих дільниць, які раніше діяли на постійній основі в Російській Федерації. Центрвиборчком пояснив, що закрив виборчі дільниці у зв’язку з «неможливістю забезпечення виборчого процесу на території держави-агресора», насамперед через «неможливість гарантування безпеки громадян України».

У постанові ЦВК зазначається, що підставою ухвалення такого рішення стало подання «міністерства закордонних справ України» від 19 грудня 2018 року щодо внесення змін до переліку закордонних виборчих дільниць, утворених на постійній основі.

ЦВК внесла зміни до переліку створених у 2012 році постійних закордонних дільниць і ліквідувала п’ять дільниць, номери яких належать до посольства України в РФ у Москві, генконсульств України в Ростові-на-Дону та Санкт-Петербурзі, а також консульств у Єкатеринбурзі та Новосибірську.

Водночас ЦВК змінила кордони трьох дільниць у Грузії, Казахстані й Фінляндії та розширила їхні межі, а також приєднала до них дільниці, ліквідовані в Росії. Формально українці, які проживають в Росії, зможуть голосувати або в приміщенні посольства України в Грузії у Тбілісі, або у приміщенні посольства в Казахстані в Астані, або у приміщенні посольства у Фінляндії (в Хельсінкі).

Зараз в Росії на заробітках або з інших причин перебуває понад 2 мільйони громадян України. Через закриття виборчих дільниць в РФ більшість з українців, що перебувають в Росії, не зможуть взяти участь у виборах президента України – адже мало в кого буде можливість спеціально для голосування їхати, приміром, в Грузію або Фінляндію.

Таким чином майданна «еліта» убезпечує виборчий процес від впливу величезної кількості українців, яких вона підозрює у «проросійській орієнтації».

Крім того, 7 лютого «Верховна Рада України» заборонила участь у виборах в Україні спостерігачів, що є громадянами Росії. Не будуть допущені для спостереження за виборами президента навіть ті росіяни, які входять до складу місії ОБСЄ.

Для цього владі навіть довелося приймати окремий закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні». Цим документом, зокрема, вносяться зміни до законів «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України» і «Про місцеві вибори».

У поправках зазначається, що офіційним спостерігачем на виборах не може бути особа, яка є громадянином «держави-окупанта».

 З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *