Кожен третій українець живе за межею бідності

Кожен третій українець живе за межею бідності

Середньомісячні доходи 41% українців не перевищують 3,7 тисяч гривень, а третина людей – 32% (приблизно 12 млн осіб) – змушена виживати на зарплату менше фактичного рівня прожиткового мінімуму (3,2 тис. грн). Такі дані наводить Державна служба статистики України в звіті за I-IV квартали 2018 року.

У Держстаті зазначають, що в 2018 році частка населення України з низькими доходами скоротилася в 1,2 рази в порівнянні з минулим роком – в 2017 році нижче визначених державою мінімальних витрат отримували 15,2 млн українців. Зарплату понад 5,1 тис. грн. одержували лише 27% людей (в аналогічному періоді 2017 року таких було 12,6%).

Однак на тлі інфляції та здорожчання товарів і послуг ці показники не свідчать про зростання або принаймні стабілізацію рівня життя.

Структура витрат у бюджеті середньостатистичного українця залишилася майже без змін. 48% своїх доходів громадяни України витрачають на придбання продуктів харчування. 15% іде на оплату житлово-комунальних послуг. На лікування наші співвітчизники витрачають близько 4% своїх доходів. На одяг і взуття залишається близько 5%.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *