«Верховна Рада» прийняла спеціальний закон для «мирного переходу» парафій УПЦ в «ПЦУ»

«Верховна Рада України» прийняла спеціальний закон для переоформлення православних парафій у розкольницькі

17 січня 2019 року «Верховна Рада України» ухвалила скандальний законопроект № 4128-д «Про внесення змін до деяких законів України (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи)». Цим законом вносяться зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», які через процес всеохоплюючої перереєстрації релігійних громад дозволяють правлячому режиму «законно» використовувати свій адмінресурс для «мирного переходу» парафій Української Православної Церкви у новостворену розкольницьку «ПЦУ» («СЦУ» Константинопольського Патріархату).

Глава Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов розповів про «підводні камені» ухваленого законопроекту №4128-д. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як нагадав юрист, перша версія законопроекту мала на меті покращити для релігійних громад механізм зміни підлеглості й складалася лише із двох абзаців. Однак за один день цей варіант було перероблено й збільшено до 8 аркушів: «Прийнятий законопроект №4128-д суттєво відрізняється від першого варіанту (законопроекту №4128) та регулює не тільки питання визначення підлеглості, а й питання державної реєстрації та створення нового органу при Міністерстві культури, який буде реєструвати статути релігійних організацій. Пропонується внести зміни і до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», і до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та громадських формувань». Фактично таким чином створили «анархічну» систему реєстрації релігійних організацій, тому що реєстратори в Міністерстві юстиції мали відповідні норми, а нові реєстратори – безсистемні і їх діяльність неконтрольована».

Крім того, зауважив протоієрей Олександр Бахов, у «Мінкультури» упереджено ставляться до Української Православної Церкви, про що свідчить і рішення суду від 5.06.2018 р про протиправні дії «Міністерства культури України» щодо нереєстрації релігійних громад УПЦ.

«Ми бачимо, що, прикриваючись начебто благою метою «полегшити релігійним організаціям визначати свою підлеглість», вони насправді ускладнили процедуру реєстрацію статуту релігійних організацій та надали повноваження реєструвати релігійні організації заполітизованому органу – Міністерству культури», – підкреслив голова Юридичного відділу УПЦ. Тому не виключено, що у громад Української Православної Церкви виникнуть проблеми з реєстрацією статутів. ««Протягом року релігійні організації повинні привести свої статути у відповідність до цього закону. У тому разі, якщо певні положення у статутах йому суперечитимуть, статути вважатимуться недійсними. Тобто ті положення, що регулюють внутрішню діяльність релігійних громад, згідно з цим законом, вважатимуться недійсними», – зазначив голова Юрвідділу.

Другий проблемний момент – так звані «переходи» громад. Відповідно до закону, ухваленого майданною Радою, релігійна громада, яка змінює конфесійну приналежність, повинна повідомити про це в «Міністерство культури України» або обласну держадміністрацію, а ті розміщують такого роду інформацію на сайті. Але розміщення такої інформації в інтернеті саме по собі  не є юридичним документом, що підтверджував би рішення парафіяльної громади.

«Законно нинішні «переходи до ПЦУ» релігійних громад здійснити неможливо, тому що «ПЦУ» юридично не існує, тому шляхом так званої «інформаційної фіксації» громади нібито заявляють про зміну своєї підлеглості, проте за фактом цього зробити просто неможливо», – пояснив протоієрей Олександр Бахов.

Ухвалений закон, за оцінкою експерта, націлений виключно на «наповнення одного релігійної спільноти за рахунок іншої».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *