Україну накрила хвиля «церковного рейдерства»

Україну накрила хвиля рейдерських захоплень православних храмів

Після того, як об’єднання розкольницьких псевдоцерков «ПЦУ» отримало турецький «Томос про автокефалію», на майданній частині України значно пожвавішало так зване «церковне рейдерство» – члени націоналістичних і неонацистських партій та розкольницьких угруповань, а також майданні чиновники і активісти різко активізували захоплення храмів Української Православної Церкви. Майданні засоби масової інформації майже щоденно повідомляють про «переходи» парафій з «московської» до «української церкви».

Наприклад, вчора у селі Пужайкове Балтського району Одеської області храм Української Православної Церкви на честь святого великомученика Дмитра Солунського почали «переводити» у нову «церкву», створену майданною владою і Константинопольським Патріархатом. Про «зміну юрисдикції» парафіянам повідомив екс-голова Балтської районної ради Віктор Сорока, який є членом неонацистської партії «Свобода». Настоятель храму переходити в новостворену псевдоцеркву відмовився, у зв’язку з чим в Пужайкове наступного тижня повинен приїхати «священнослужитель» з так званої «ПЦУ».

Того ж дня на Житомирщині у селі Ворсівка Малинського району селяни оголосили про «перехід з московського патріархату до ПЦУ». Одночасно у Коломиї Івано-Франківської області Миколаєво-Успенський собор «перейшов» до «православної церкви України». Також прес-служба «Дніпровської єпархії ПЦУ» повідомила, що Свято-Покровський храм селища Рубанівське Васильківського району нібито теж «перейшов до помісної церкви»…

«Представник президента у Верховній Раді України» Ірина Луценко під час засідання погоджувальної ради, повідомила, що наразі вже близько 70 парафій Української Православної Церкви «перейшли у нову православну церкву України».

Слід зазначити, що зазвичай всі ці «переходи» відбуваються без згоди православних священиків і парафій. Типовою є ситуація, коли «рішення про перехід з московської до української церкви» приймається місцевими чиновниками або керівниками партійних осередків і націоналістичних організацій. Захоплення православних храмів та силове відсторонення від служіння православних священиків здійснюється за участі «ветеранів АТО», «українських патріотів» та «громадських активістів».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 20.01.2019 at 21:48
  Посилання

  «Вже більше 100 парафій виявили бажання приєднатися до нашої церкви і це надзвичайно важливо», – заявив «президент України» Петро Порошенко 17 січня під час зустрічі з громадою Станишівської об‘єднаної територіальної громади у Житомирській області. «Є бездоганно канонічна, автокефальна православна незалежна помісна українська церква, де молитва не починається з молитви за Кирила, який молиться за російську владу, за російське військо, яке вбиває українців, а ми молимося за Україну, за народ, за волю, і за те, щоб Господь нам подав сили, мужності та процвітання», – збрехав він. І пообіцяв, що процес «приєднання» буде продовжуватись.

  Відповісти
 • 21.01.2019 at 21:54
  Посилання

  Після святкування Різдва Христового та Богоявлення ці прикрі процеси набули масового характеру. За свідченням священнослужителів, навіть деякі селищні голови стурбовані таким тиском на вірян УПЦ і застерігають священиків, що відповідні вказівки надходять від «СБУ» і місцевих чиновників.

  Відповісти
 • 23.01.2019 at 23:31
  Посилання

  Щоденні повідомлення про подібні переходи це видавання бажаного за дійсне. Постанови про зміну юрисдикції за наказами згори і під тиском СБУ кльопають міськради і сільради, а парафії при цьому ніхто не питає. Через кілька днів зазвичай приходить спростування.

  Вчора, 22 січня 2019 року, прес-служба Вінницької єпархії спростувала неправдиву інформацію, яку поширили деякі ЗМІ про так званий «перехід» релігійної громади Миколаївського храму Української Православної Церкви с. Пеньківки Літинського району до розкольницької «ПЦУ».

  «З цього приводу повідомляємо, що на зборах релігійної громади с. Пеньківки, що відбулись 13 січня 2019 року під головуванням настоятеля протоієрея Віталія Недипича та у присутності благочинного Літинського району протоієрея Олега Макара, було ухвалено рішення зберігати вірність Українській Православній Церкві, яку очолює Блаженнійший митрополит Онуфрій», — йдеться у заяві єпархії.

  Підкреслюється, що рішення про створення в селі нової релігійної було ухвалено на зборах місцевих жителів – однак, згідно чинного законодавства, юридичну силу має рішення саме релігійної, а не територіальної громади.

  Сьогодні, 23 січня, пресс-служба Поліської і Сарненської єпархії спростувала заяву очільника Рівненської РДА про перехід Свято-Преображенської громади Української Православної Церкви села Жалин Костопельського району Рівненської області до «ПЦУ».

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *