Влада проти Церкви і ціна «нової» автокефалії

Влада проти Церкви і ціна «нової» автокефалії

Сьогодні Українська Православна Церква переживає часи найсильнішого спокуси і непомірного тиску з боку влади. Діючі правителі України перейшли всі межі дозволеного. Вони використовують почуття віруючих, переслідуючи свої політичні цілі. Вони посягають на саму суть українського Православ’я, щоб розхитати в Україні і без того крихкий релігійний мир.

Всі запевнення Президента про відсутність будь-яких зазіхань на майно та споруди Канонічної Української Православної Церкви виявилися неправдою. Бо ті методи, які обрані для тиску на священнослужителів УПЦ, не можуть бути прийняті в будь-якому законослухняному суспільстві.

По всій Україні СБУ викликає архієреїв і священиків Української Православної Церкви на «бесіди», в областях дітей зганяють на масові хрещення «священиками» УПЦ КП, голови районних держадміністрацій змушують місцевих жителів писати листи до місцевих єпископів, щоб змусити їх брати участь в об’єднавчому соборі, а під храмами УПЦ безчинствують найняті радикали без Бога в душі.

І, нарешті, Міністерство юстиції України скасувало реєстрацію права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври, мотивуючи це якимись порушеннями чинного законодавства.

Є всі підстави вважати, що влада має намір відібрати Почаївську Лавру в Української православної церкви, щоб надалі передати її розкольникам.

Хочеться запитати: хто на черзі – Києво-Печерська Лавра? Наші монастирі і храми по всій Україні? Чи може таке робити справжній Президент багатонаціональної, багатоконфесійної держави?

Православна церква добре пам’ятає роки «червоного терору», коли були знищені десятки тисяч священнослужителів і прихожан, а храми і монастирі зазнали руйнування і запустіння.

Чи не цього жадає наша влада, яка сама ж засудила звірства більшовиків? І чи такою має бути ціна автокефальної церкви? Ціна крові, страждань і ненависті.

Закликаємо владу нашої України і особисто Президента Порошенка негайно припинити тиск на Канонічну Православну Церкву і зупинити розпалювання релігійної війни. Не втручайтеся в справи Церкви. Бо Богу – Боже, а кесарю – кесареве.

З гарячою молитвою про мир і злагоду,

Братія Свято-Успенської Почаївської ЛавриЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *