В Харківській і Херсонській областях скасували регіональний статус російської мови

В Харківській і Херсонській областях скасували регіональний статус російської мови

Депутати Херсонської обласної ради проголосували за позбавлення російської мови статусу регіональної. Про це повідомляється на сайті Херсонської облдержадміністрації. «Сьогодні на XXII сесії обласної ради VII скликання депутати підтримали пропозицію, яку вніс депутат обласної ради Дмитро Бутрій, щодо скасування рішення про регіональний російською мовою», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що рішення прийнято, керуючись статтями 10, 92 Конституції України, статтями 43,59 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, рішенням Конституційного Суду України від 28 лютого 2018 року № 2-р / 2018.

Раніше в жовтні регіональний статус російської мови скасував міськрада Херсона. «За» проголосували 33 з 38 обранців.

Також напередодні регіональний статус російської мови скасувала Харківська облрада. За це рішення проголосували три чверті всіх депутатів.

Нагадаємо, поняття «регіональна мова» було введене 3 липня 2012 року Законом України «Про засади державної мовної політики». 28 лютого 2018 року «Конституційний суд України» скасував дію цього закону, як такого, що «не відповідає Конституції України (є неконституційним)».

Регіональна – це така мова, яка традиційно використовується в межах певної території громадянами держави, які складають групу менш чисельну, ніж решта населення цієї держави.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *