Українських розкольників об’єднали у нову «помісну церкву»

Українських розкольників об’єднали у нову «помісну церкву»

Сьогодні, 15 грудня, у Софії Київській відбувся так званий «Об’єднавчий собор представників українських православних церков», організаторами якого виступили евроамериканські куратори Майдану, Вселенський (Константинопольський) патріархат і «президент України» Петро Порошенко разом з іншими представниками майданної влади та «свідомої громадськості». Завданням «собору» було створення нової «церкви», паралельної існуючій Українській Православній Церкві, шляхом об’єднання українських розкольницьких угруповань у релігійну організацію, яка б отримала псевдоканонічну легалезацію через «томос про автокефалію» від Константинопольського патріарха Варфоломія.

У «Об’єднавчому соборі» взяли участь представники філаретівців («Української православної церкви Київського патріархату»), автокефалів («Української автокефальної православної церкви») і правлячого політичного режиму (у особі Порошенка, Парубія, Ющенка). Головував на зборах посланник Вселенського патріарха Еммануїл Гальський.

Також, попри рішення Священного Синоду УПЦ, у зборах розкольників взяли участь два архієреї Української Православної Церкви – Митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр. Коментуючи цей вчинок голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Климент сказав, що митрополити Сімеон і Олександр більше не мають відношення до Церкви. «Ми лише констатуватимемо, що вони перейшли в розкол, і повідомимо помісні церкви, що в диптиху канонічних єпископів України вони більше не значаться», — пояснив архієпископ.

«Собор» розкольників обрав предстоятелем новоствореної «церкви» Сергія Думенко (він відомий як Єпифаній – «митрополит Переяславський та Білоцерківський Української православної церкви Київського патріархату».

По завершенні заходу перед прихильниками «автокефалії», що зібралися на Софіївській площі, виступив Петро Порошенко. Президент Майдану проголосив, що «щойно представники УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та група єпископів УПЦ Московського патріархату» заснували «об’єднану українську церкву».

«Це день створення церкви визнаний світовим православ’ям в якості незалежної структури як у переважній більшості країн, які належать до православної християнської традиції», – збрехав президент (насправді жодна з помісних православних церков світу не визнала канонічність і правомірність дій зі створення в Україні альтернативної «автокефалії»).

«Сьогодні народилася нова об’єднана і незалежна українська православна церква. Що це за церква? Це церква без Путіна. Це церква без Кирила. Це церква без молитви за російську владу та російське військо, які вбивають українців. Але це церква з Богом та Україною», – знову збрехав Порошенко (адже йому відомо, що в Українській Церкві не моляться за російську владу та російське військо, а моляться за всіх православних людей, не розділяючи їх за національними, територіальними або політичними ознаками).

У такому стилі був витриманий весь виступ, суть якого можна висловити улюбленими гаслами Порошенка про «геть від Москви» і «остаточне прощавай Російській імперії»…

Планується, що в січні 2019 року «президент України» Петро Порошенко і новообраний «митрополит Київський і всієї України» Сергій Думенко відбудуть до Туреччиини. В Стамбулі їм буде вручено «томос про автокефалію української церкви».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 15.12.2018 at 22:25
  Посилання

  Председатель Синодального отдела по взаимоотношениям Церкви с обществом и СМИ Московского патриархата Владимир Легойда об итогах раскольнического собора:

  Ну что можно сказать про так называемый объединительный собор? Да, в общем-то, ничего нового; просто то, что раньше говорили в будущем времени, теперь скажем в прошедшем. Итак, сегодняшнее собрание не стало объединительным.

  И стать таковым не могло, так как в нем как не собиралась, так и не приняла участия единственная каноническая Церковь Украины во главе с Блаженнешйим митрополитом Онуфрием. Факт участия двух митрополитов канонической Церкви еще требует подтверждения, но даже если это так, то это лишь факт их биографии (печальной).

  Таким образом, на Украине как был (как и положено) один Митрополит, который имеет полное право называться Киевским, так и остается — Блаженнейший митрополит Онфурий. А как объяснить неожиданно взявшегося еще одного («вдруг откуда ни возьмись…») — это пусть теперь Стамбульский патриарх думает. Что и как сказать другим Поместным Церквам.

  Далее. Самостоятельность (автокефалия) новой структуры остается под большим вопросам. Та информация об Уставе, которая была опубликована недавно в украинских СМИ, говорит одно — автокефалия будет существовать лишь на словах. На деле — полная зависимость от Стамбула.

  Ну и самое главное — в потоке речей, которые прозвучали сегодня от политиков и неполитиков Украины, очень много говорилось о москалях, стране-агрессоре и новой свободе… И ничего — о вере, Христе и Евангелии. Вот, собственно, и все…

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *