Православних священиків викликають на допити в «СБУ», в Лаврі – опис і общуки

Православних священиків викликають на допити в «СБУ», в Лаврі - опис і общуки

У суботу, 1 грудня, «Служба безпеки України» («СБУ») викликала на допит кілька десятків священиків Сарненської і Рівненської єпархій Української Православної Церкви. При цьому ще в середині листопада глава юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов повідомляв, що деяких єпископів УПЦ почали запрошувати в «СБУ» для «бесід».

Представники Києво-Печерського заповідника (в управлінні «Мінкульту України») здійснили опис майна в ближніх печерах Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляють служителі Лаври. Ближні, або Антонієві печери – комплекс підземних печер в Києво-Печерській Лаврі, де покояться мощі печерських подвижників. Там знаходиться поховання засновника Печерського монастиря, преподобного Антонія. Відзначимо, що подібна перевірка проводиться вперше за 30 років з моменту відродження Києво-Печерської обителі.

Подібні описи майна тривають і в інших храмах канонічної православної церкви, розташованих на майданній частині України. «Міністерство культури України» розпочало інвентаризацію церковних цінностей храмів УПЦ ще восени цього року. Представники майданної влади побоюються, що у разі створення в Україні альтернативної УПЦ «помісної церкви» і відібрання храмів УПЦ на користь майданних самозванців – «українські святині почнуть вивозитися до Москви».

Про тиск з боку влади також повідомив намісник Свято-Успенської Почаївської лаври митрополит Володимир. «Після того, як не відбулася зустріч з першою особою (президентом Майдану, прим. ред.), ми відчули тиск. Відразу ж відповідні служби почали перевіряти тих людей, з якими у нас були якісь відносини», – сказав митрополит Володимир в інтерв’ю телеканалу NewsOne.

Раніше «Міністерство юстиції України» скасувало право канонічної церкви на користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври, розташованої в Тернопільській області. Монастир був переданий Кременець-Почаївському заповіднику.

Крім того, керівник апарату голови «СБУ» Ігор Гуськов повідомив, що «Служба безпеки України» проводить обшуки у настоятеля Києво-Печерської лаври Павла у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу (порушення рівноправності громадян залежно від расової, національної приналежності, релігійних переконань, розпалювання міжконфесійної ворожнечі). Настоятель Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, митрополит Павло (Лебідь) вважає, що проведення слідчих дій щодо нього правоохоронними органами є політичним тиском.

28 листопада під час відвідин осеретку розкольницького «Київського патріархату» на Чернігівщині, президент Майдану Петро Порошенко привселюдно збрехав, що в храмах УПЦ служба Божа «починається з молитви за Кирила, за Путіна, за російське військо». Ще раніше Порошенко оголосив, що представникам «Російської Православної Церкви» нічого робити в Україні і порекомендував їм вирушити «додому, в Росію».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 03.12.2018 at 21:00
    Посилання

    Пресс-секретарь Главного управления Нацполиции в Житомирской области Алла Ващенко подтвердила информацию о сегодняшних обысках в Житомирской, Новоград-Волынской и Овручско-Коростенской епархиях: «В рамках расследования уголовного производства, начатого по статье 161 Уголовного кодекса Украины (нарушение равноправия граждан в зависимости от их расовой, национальной принадлежности или отношения к религии) 3 декабря работники следственного управления ГУНП в Житомирской области вместе с работниками СБУ проводят 8 санкционированных обысков в Киеве, Житомире, Овруче и Коростене. Обыски проводятся в зданиях, помещениях и частных домах».

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *