Синод УПЦ: попри погрози православні священики не підуть на незаконний «Об’єднавчий собор»

Священний Синод

7 грудня в резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулось останнє у 2018 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Засідання очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Священний Синод висловив занепокоєння чисельними випадками тиску на Преосвященних Української Православної Церкви з метою примусити їх взяти участь у так званому «Об’єднавчому соборі» із створення нової «Єдиної української помістної автокефальної церкви» (про проведення такого «собору» цими днями оголосив президент Майдану Петро Порошенко.; цей захід має відбутися 15 грудня у Софії Київській під протекторатом Константинопольського Патріархату та за участю розкольницьких угруповань «УПЦ Київський патріархат» і «Українська автокефальна православна церква»).

Державна влада в Україні продовжує грубо втручатися в церковне життя, попри неодноразові звернення Української Православної Церкви, зазначається у рішенні Синоду. Примушення православних священиків до участі в «Об’єднавчому соборі» розглядається Українською Церквою як пряме спонукання до порушення архієрейської присяги, яку єпископи зобов’язуються дотримуватися навіть під загрозою смерті.

Священний Синод наголошує, що відповідно до Статуту про управління УПЦ, Собор Української Православної Церкви скликається Її Предстоятелем, яким є Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Станом на сьогодні жодних рішень про скликання Собору Української Православної Церкви не ухвалювалось.

Що стосується Константинопольського Патріарха, то він не має жодного канонічного права скликати будь-яке зібрання в Україні і викликати на такі зібрання архієреїв Української Православної Церкви.

Запланований «Об’єднавчий собор» вважається незаконним зібранням, оскільки в ньому братимуть участь представники розкольницьких угрупувань. У зв’язку з цим та на підставі Постанови Собору єпископів від 13 листопада 2018 року, єпископату, духовенству, чернецтву і мирянам Української Православної Церкви брати участь у так званому «Об’єднавчому соборі» не благословляється.

Священний Синод особливо звертає увагу, що ніхто з числа священнослужителів чи мирян не уповноважується представляти Українську Православну Церкву на цьому зібранні.

———————————————————

Священного Синоду Української Православної Церкви

Священного Синоду Української Православної ЦерквиЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *