На Донбасі вступило в силу новорічне перемир’я

На Донбасі вступило в силу новорічне перемир'я

На сході України, починаючи з опівночі 29 грудня 2018 року, почав діяти режим припинення вогню у зв’язку із святкуванням Нового року і Різдва Христового. Перемир’я на Донбасі на період новорічних та різдвяних свят представники сторін збройного конфлікту узгодили на засідання Тристоронньої контактної групи 27 грудня у Мінську. Про це повідомляє Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

«Тристороння контактна група за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей України підтверджує свою повну прихильність безстроковому припиненню вогню у зв’язку з новорічними і різдвяними святами, починаючи з 00:01 (за київським часом) 29 грудня 2018 року. Сторони зобов’язуються вжити всіх необхідних кроків для забезпечення стійкості режиму припинення вогню. З метою моніторингу сторони також зобов’язуються забезпечити надійний і безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України, відповідно до її мандата», – йдеться у повідомленні.

Спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік і голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Ертурул Апакан вітали відновлення сторонами зобов’язань щодо дотримання режиму припинення вогню.

Під час засідання ТКГ також обговорювалась можливість обміну полоненими напередодні різдвяних свят. Проте дійти згоди у вирішенні цього питання сторонам не вдалося.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *