Чоловікам з Росії заборонили в’їжджати на майданну частину України

Чоловікам з Росії заборонили в'їжджати на майданну частину України

30 листопада 2018 року голова «Державної прикордонної служби України» Петро Цигикал заявив, що громадянам чоловічої статі з Російської Федерації віком від 16 до 60 років обмежено в’їзд на територію України у зв’язку з введенням воєнного стану.

В першу чергу не пропускатимуть через кордон тих громадян Росії, що не зможуть підтвердити мету поїздки. Про це повідомив речник «Державної прикордонної служби» Андрій Демченко. Він також сказав, що серед виокремлених груп ризику більш пильна увага приділяється тим росіянам, котрі «можуть створювати певні осередки, які можуть нести у майбутньому дестабілізаційні заходи, направлені на підрив інтересів України».

«Під час перетину кордону іноземцями та особами без громадянства, в тому числі і громадянами Російської Федерації прикордонники здійснюють посилене інтерв’ювання з ними. Також виокремлюються групи ризиків, які можуть бути причетні до дестабілізаційних заходів на території України. Для цього ми перевіряємо їхні попередні поїзди в Україну, чи не порушували вони українське законодавство, чи не відвідували до цього тимчасово окуповані території України», – зазначив чиновник відомства.

При цьому виключний дозвіл на перетин кордону залишать за собою особи з дипломатичним статусом, особи з документами, що підтверджують проживання на території України, а також особи, що їдуть з поважної причини (зокрема, смерть або хвороба близьких родичів).

В свою чергу в Росії запевняють, що не будуть вводити у відповідь аналогічні обмеження на в’їзд в РФ громадян України. Про це, зокрема, одним з перших заявив російський сенатор Франц Клинцевич: «Київ відверто йде на розрив усіх зв’язків з Росією, провокуючи нас такими своїми кроками на дзеркальну відповідь, що стане сильним ударом по мільйонах українців, які працюють у Росії. Такої відповіді від нашої країни Київ не дочекається».

1 грудня, під час прес-конференції за підсумками саміту G20 у Буенос-Айресі, цю позицію підтвердив і Президент Російської Федерації Володимир Путін: «Ми ніяких обмежень щодо громадян України вводити не будемо. Більше того, ми навпаки підемо по шляху лібералізації перебування громадян України на нашій території і лібералізації отримання ними російського громадянства, якщо хтось з них цього хоче».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *