У 10 областях України запроваджено воєнний стан

У 10 областях України запроваджено воєнний стан

З 26 листопада строком на 30 діб запроваджено воєнний стан у 10 областях України, розташованих уздовж російського кордону і придністровської ділянки українсько-молдавського кордону, а також уздовж узбережжя Чорного і Азовського морів (Вінницька, Миколаївська, Херсонська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Одеська, Запорізька та на Донбасі). Формальним приводом для введення воєнного стану став прикордонний інцидент, що стався 25 листопада в Азовському морі. Крім того, додатковим аргументом майданна влада (із посиланням на свою «розвідку») називає підготовку Росії до чергового «масштабного військового вторгнення в Україну».

За словами Петра Порошенка, зараз здійснюється посилення охорони державного кордону з Російською Федерацією та адміністративної межі з Кримом, віддано накази про переведення оборонно-промислового комплексу на особливий режим роботи. «Посилюється охорона та оборона об’єктів критичної інфраструктури: атомних та гідроелектростанцій; об’єктів хімічної промисловості; портів України на Чорному та Азовському морях. Будуть вжиті всі необхідні заходи для посилення протиповітряної оборони, що прикриває від ударів з повітря важливі державні об’єкти, промислові райони, адміністративні центри та угруповання військ», – повідомив «президент України».

Воєнний стан – це особливий правовий режим, який передбачає надання спеціальних повноважень державним органам влади. Під час воєнного стану структури державної влади можуть використовувати потужності та трудові ресурси підприємств, установ і організацій усіх форм власності для потреб оборони, змінювати режим їхньої роботи, проводити інші зміни виробничої діяльності, а також умов праці.

Під час воєнного стану може бути запроваджена комендантська година, тобто заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів. Можна буде встановлювати особливий режим в’їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, а також рух транспортних засобів. Військове командування (або військові адміністрації) отримають право перевіряти у людей документи, оглядати їхні речі, автомобілі, службові приміщення і житло. В цей час може обмежуватися право на вільне пересування. Також можливе відчуження майна у фізичних та юридичних осіб на потреби оборони. Можуть бути обмежені і трудові права громадян через введення трудової повинності.

І головне – в умовах військового часу забороняється внесення змін до Конституції, а також проведення страйків, виборів і референдумів. Можлива заборона зборів, мітингів, демонстрацій, інших масових заходів. Влада отримає законні права на заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо ті створюватимуть «ризик для суверенітету та національної безпеки України».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *