Тернопільська облрада заборонила «російськомовний культурний продукт»

Тернопільська облрада заборонила «російськомовний культурний продукт»

6 листопада Тернопільська обласна рада оголосила «мораторій» на публічне використання «російськомовного культурного продукту» в будь-яких формах на території Тернопільської області. Заборона на російськомовні пісні, фільми, вистави тощо буде діяти «до моменту повного припинення окупації Росією території України».

Поки що ця заборона носить декларативний характер. Наразі не вказано, яким чином планують перевіряти дотримання «мораторію» і чи передбачено покарання за його порушення. Зазвичай на майданній частині України  ці нерегламентовані законом функції неофіційно делегуються «небайдужим свідомим громадянам» і «громадським активістам» – тобто членам різноманітних націоналістичних і неонацистських угруповань.

Також Тернопільська облрада вирішила відзначити 90-ліття створення Організації українських націоналістів (ОУН) та оголосити 2019 рік Роком ОУН в Тернопільській області.

Нагадаємо, раніше аналогічні «мораторії» із заборони «ворожого контенту» було запроваджено на території Львівської і Житомирської областей.

Слід зауважити, що антизаконні дії неонацистів із обмеження конституційних прав громадян Україи у культурній та мовній сферах поставили у незручне положення навіть деяких Західних кураторів Майдану. Зокрема, Посол Канади в Україні Роман Ващук та посол Великобританії Джудіт Гоф назвали заборону «російськомовного культурного продукту» дискримінаційним і безглуздим.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *