Майданна влада прописала в Конституції курс на вступ України до ЄС і НАТО

Майданна влада прописала в Конституції курс на вступ України до ЄС і НАТО

22 лмстопада «Верховна Рада України» схвалила порошенківський проект «Закону про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору» (№9037), поданий «президентом України» як невідкладний. За це рішення проголосували 311 «народних депутатів».

Законопроектом передбачається записати у преамбулі Конституції, що «Верховна Рада», «піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу країни», приймає цю Конституцію – Основний закон України.

Статтею 85 передбачено, що до повноважень «Верховної Ради» належить «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО».

У статті 102 встановлюється, що «президент» – є «гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО».

Статтею 116 визначається, що «Кабінет міністрів» – «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Євросоюзі та НАТО».

Виступаючи під час засідання «Верховної Ради» Петро Порошенко заявив, що закріплення в Конституції курсу України на вступ до ЄС та НАТО – це «додаткова гарантія від реваншу проросійських, антинатовських, антиєвропейських сил».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *