Ціну на газ підняли майже на чверть (щоб не потрапити в «російську кабалу»)

Ціну на газ підняли майже на чверть

«Кабінет міністрів України» в черговий раз підняв ціну на газ для населення. Про це на екстреному засіданні «українського уряду» повідомив «прем’єр-міністр» Володимир Гройсман. З 1 листопада блакитне паливо будуть продавати по 8550 гривень за тисячу кубометрів. Це на 23,5% більше, ніж є зараз. Майданні «міністри» схвалили дане рішення одноголосно.

Підняття цін відбулося на вимогу головного кредитора майданної влади – Міжнародного валютного фонду. Причина – тягар боргів, який тисне на Україну. Тільки за євробондами в наступному році потрібно буде виплатити кредиторам більше 2 мільярд доларів США. Якщо не отримати обіцяний МВФ транш, то не виключений дефолт і новий виток девальвації гривні. Крім того, до МВФ прив’язуються й інші кредитні лінії міжнародних організацій і країн Заходу (зокрема 1 мільярд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу).

Це не перше подорожчання газу за останні кілька років, і, судячі з усього, не останнє. Досвід постмайданних років свідчить, що сподівання на економічно виправдані і соціально доцільні тарифи, а отже на зниження цін, принаймні на газ власного видобутку – марна річ.

«Президент України» Петро Порошенко запевнив, що ціна на газ знижуватися не буде: «Послухайте, сьогодні обіцянки популістів здешевити газ в два, в три, в чотири, деякі кажуть – у шість разів знизити ціну. Це можна зробити тільки шляхом повернення в російську газову кабалу. Ледве вибралися з цієї кабали і зараз знову намагаються туди повернути. Розгорнути країну в так званий “руський мір” я не дозволю за будь-яких обставин».

Отже в наступному році ціни продовжать зростати. За узгодженим з МВФ планом подорожчання газу відбуватиметься у два етапи – до 100-відсоткового рівня так званого імпортного паритету (вартості газу, якщо б його імпортували з ЄС).З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *