На Чернігівщині горить третій за величиною арсенал «ЗСУ»

На Чернігівщині горить третій за величиною арсенал «ЗСУ»

9 жовтня близько третьої години сталася пожежа і розпочалася детонація вибухівки на складах боєприпасів неподалік села Дружба на південь від Ічні в Чернігівській області. Генштаб порошенківської армії повідомив, що горять склади 6-го арсеналу «Командування сил підтримки ЗСУ Центрального ракетно-артилерійського управління А0120».

Шостий арсенал є третім за величиною арсеналом з тих, що зараз знаходяться на майданній частині України. Всього на складах біля Ічні зберігається близько 150 тисяч тонн боєприпасів – зараз горять 88 тисяч тонн з них, загальною вартістю близько мільярда доларів.

На Чернігівщині горить третій за величиною арсенал «ЗСУ»

В населених пунктах, прилеглих до місця надзвичайної події, з метою упередження можливих випадків мародерства та виявлення залишків боєприпасів, працюють спеціальні патрулі. Із зони можливого ураження вже евакуйовано понад 12 000 місцевих жителів. В радіусі 30 кілометрів закрито повітряний простір. Призупинено рух залізничного та автомобільного транспорту. Посилено військовий контроль по всій території Чернігівської області та уздовж державного кордону. Окремим наказом «головнокомандуючого ЗСУ» посилено охорону та оборону складів і арсеналів зберігання боєприпасів на всій підконтрольній Порошенку території України.

«Військова прокуратура» порушила справу за статтею 425 Кримінального кодексу України – «Недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану».

На Чернігівщині горить третій за величиною арсенал «ЗСУ»

Наприкінці дня прес-служба Порошенка повідомила, що зараз розглядаються три версії причин катастрофи: «Основна з них – здійснення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи, друга – порушення правил пожежної безпеки або зберігання боєприпасів, третя – навмисний підпал або підрив з метою приховування нестачі боєприпасів».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 10.10.2018 at 13:19
  Посилання

  Рекорды прошлого года пока не побиты. 26 сентября 2017 года в Калиновке Винницкой области начались взрывы на одном из крупнейших складов боеприпасов ВСУ. Из Калиновки и окружающих сел, находящихся в зоне поражения, эвакуировали около 30 000 человек. На арсенале хранилось 188 тысяч тонн боеприпасов. Среди них – ракеты систем залпового огня “Смерч”, “Ураган” и “Град”. 23 марта того же года на крупнейшем складе боеприпасов в Украине в городе Балаклея, что на Харьковщине, произошел пожар. В результате боеприпасы взрывались там несколько дней подряд. По заключению экспертов, повреждено 265 зданий. Сумма убытков превысила 200 миллионов гривен. В результате детонации боеприпасов были жертвы и пострадавшие.

  К счастью, в Ичне, кажется, все живы.

  Відповісти
  • 10.10.2018 at 13:28
   Посилання

   Революції люблять феєрверки. Адже час від часу треба щось списувати з розкраденого і розпроданого озброєння. Та й «агресора» потрібно регулярно в чомусь звинувачувати, інакше народ забуде з ким воює.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *