Через події в Україні Руська Православна Церква припинила євхаристійне спілкування з Константинополем

Члени Синоду РПЦ в Мінську

15 жовтня 2018 року в столиці Білорусі – Мінську, відбулося засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви, одним з головних завдань якого був розгляд ситуації, яка склалася в Україні після того, як Константинопольський Патріархат «зняв» анафему з голови «УПЦ КП» Михайла Денисенка (Філарета) і заявив про свої «права» на Київську Митрополію. Від України участь у Синоді узяли Предстоятель Української Православної Церкви митрополит Онуфрій і митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, що є членами Синоду Руської Православної Церкви.

За підсумками засідання було прийнято Заяву, в якій члени Священного Синоду оголосили про неможливість подальшого перебування Руської Православної Церкви в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським Патріархатом.

У Заяві, зокрема, сказано: «Прийняття в спілкування розкольників та підданої анафемі в інший Помісній Церкві особи з усіма рукопокладеними нею “єпископами” і “кліриками”, посяганням на чужі канонічні уділи, спроба відректися від власних історичних рішень і зобов’язань – все це виводить Константинопольський Патріархат за межі канонічного поля і, на превеликий жаль, унеможливлює для нас продовження євхаристійного спілкування з його ієрархами, духовенством і мирянами».

«Відтепер і надалі, до відмови Константинопольського Патріархату від прийнятих ним антиканонічних рішень, для всіх священнослужителів Руської Православної Церкви є неможливим співслужіння з кліриками Константинопольської Церкви, а для мирян – участь в таїнствах, що здійснюються в її храмах», – зазначається в документі.

Крім того, в Заяві наголошується, що свої беззаконні рішення стосовно України Константинополь прийняв в односторонньому порядку, проігнорувавши заклики Української Православної Церкви і всієї повноти Руської Православної Церкви, а також братських Помісних Православних Церков, їх Предстоятелів і архієреїв до всеправославного обговорення питання.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *