14 жовтня – Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці

Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці

Свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці з’явилося завдяки чудовій події, яка сталася у 910 році в Константинополі, під час царювання імператора Лева Vl Філософа, який отримав своє прізвисько за любов до книжкової мудрості. Столицю Візаннтії тоді облягали полчища ворогів-язичників (вирогіднише за все, варягів та дружинників руського князя Олега), в будь-який момент здатних увірватися в місто, зруйнувати, спалити його. Єдиним притулком жителів обложеного міста став храм, де люди в молитві просили у Бога порятунку від варварів. В той час у храмі був і святий юродивий Андрій зі своїм учнем Епіфанієм. І ось святий Андрій бачить, як Сама Божа Матір навколішки молиться перед Господом про спасіння свого народу. Після чого підходить до Престолу і ще раз помолившись, знімає зі Своєї голови покривало і простягає його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих. Покров у руках Пречистої Матері, оточеного ангелами і сонмом святих, блищав “краще променів сонячних”, а поруч стояли святий Хреститель Господній Іоан і святий апостол Іоан Богослов. Тоді святий Андрій запитує у свого учня Єпіфанія: “чи Бачиш, брате, Царицю і Пані всіх, що молиться про весь світ?”. “Бачу, святий отче, і ужасаюся”, – відповідав йому Єпіфаній. Через деякий час Богородиця стала невидимою. Це видіння і знак означали порятунок жителів міста від навали, і війська супротивника незабаром дійсно відступили. Так Богородиця врятувала Константинополь від загибелі.

Час встановлення  Свята Покрови Пресвятої Богородиці на Русі точно не визначено. Існує припущення, що віно було запозичено від Константинопольської церкви, яка відзначає його в жовтні. Багато хто пов’язує історію появи свята з ім’ям князя Андрія Боголюбського. У 1164 році князь здобув перемогу над ворогами. Якось він прочитував життєпис Андрія Юродивого, який жив у Царгороді в десятому столітті, і вирішив встановити свято на честь такої великої і чудової події.

На Русі храми на честь Покрова Божої Матері з’явилися у дванадцятому столітті. На українських землях Свято Покрови Пресвятої Богородиці особливо вшановувалося серед козаків, які вважали Діву Марію небесною покровителькою та заступницею православного воїнства і всіх православних християн.

Тропар

Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *