В результаті диверсії у Донецьку загинув голова ДНР Олександр Захарченко

В результаті диверсії у Донецьку загинув голова ДНР Олександр Захарченко

В п’ятницю, 31 серпня, в результаті вибуху в донецькому кафе «Сепар» загинув глава самопроголошеної Донецької Народної Республіки (ДНР) Олександр Захарченко. За попередніми даними, більш ніж десятеро людей отримали поранення різних ступенів тяжкості. Одразу після вибуху було перекрито кордони контрольованих повстанцями територій. В самому Донецьку негайно ввели надзвичайний стан, а на вулиці вивели війська і бронетехніку.

На проспекті Богдана Хмельницького силовикам вдалося затримати кількох підозрюваних – ними, як кажуть, виявилися «українські» диверсанти. Серед повстанців також поширена версія про причетність до вбивства іноземних спецслужб, зокрема ЦРУ США, що є куратором майданної «Служби безпеки України». Голова Народної ради ДНР Денис Пушилін назвав вбивство Олександра Захарченка «черговим актом агресії з боку України», зазначивши, що «Донецьк помститься за цей злочин».

В свою чергу представники євромайданної влади всі звинувачення на свою адресу відкидають і кажуть, що смерть Олександра Захарченко стала наслідком «внутрішнього кримінального конфлікту» або «результатом зачистки, здійснюваної спецслужбами Російської Федерації».

Олександру Захарченку було 42 роки. Він народився 26 червня 1976 року в Донецьку. З 4 листопада 2014 року обіймав посаду голови Донецької Народної Республіки. У нього залишилася дружина Наталя і четверо синів.

Виконуючий обов’язки глави ДНР Дмитро Трапезников, що негайно прийняв на себе відповідні повноваження, пообіцяв зберегти стабільність в республіці за рахунок побудованого за останні роки державного механізму управління. Курс на інтеграцію з Росією залишиться без змін, зазначив новий керівник республіки.

36-річний Дмитро Трапезников родом з Краснодару. У 1982 році разом з сім’єю переїхав до міста Донецьк. Першу вищу освіту з відзнакою отримав у Донецькій державній академії будівництва і архітектури в 2004 році. Освоїв спеціальність «Промислове та цивільне будівництво». Крім того, має ще дві вищі освіти: менеджер-економіст і юрист. Працював менеджером футбольного клубу «Шахтар». Після цього займав керівні пости у бізнес-структурах. У лютому 2014 звільнився з посади генерального директора Торгового дому «Укоопзовнішторг» і повернувся в Донецьк. Служив у народному ополченні ДНР.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *