На Львівщині заборонили «російськомовний культурний продукт»

На Львівщині заборонили «російськомовний культурний продукт»

18 вересня депутати Львівської обласної ради прийняли рішення про впровадження мораторію на публічне використання російськомовних пісень, фільмів, а також інших аудіовізуальних творів на території області. Заборона вводиться на «російськомовний культурний продукт» в будь-яких формах на строк «до моменту повного припинення окупації території України».

Дане рішення прийняли «з метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі; задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації; беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій».

Львівська обласна державна адміністрація має вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та районних державних адміністрацій) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб.

Органам місцевого самоврядування області рекомендується ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення на відповідній території такого ж мораторію. Крім того, представники Львівської обласної ради пропонують іншим областям перейняти їхню практику.

Виконавчому апаратові обласної ради доручено напрацювати звернення до Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до законодавчих актів України стосовно «заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *