Для створення нової «автокефальної церкви» Константинопольський Патріархат прислав до Києва своїх екзархів

17 вересня константинопольські екзархи прибули до «президента України» Петра Порошенка

В Стамбулі відбувся Архієрейський Собор (Синаксис) Константинопольської Церкви, на якому обговорювалося питання «української автокефалії», порушене за ініціативою євромайданної влади України та невизнаних світовим православ’ям розкольницьких угруповань – так званих «Української православної церкви київського патріархату» і «Української автокефальної православної церкви».

7 вересня Константинопольський Патріархат, без узгодження з канонічною Українською Православною Церквою, нпризначив до Києва двох своїх екзархів – архієпископа Даніеля із Памфілону (США) та єпископа Іларіона з Едмонтону (Канада). Завданням цих представників є неканонічна легалізація розкольників під виглядом створення в Україні паралельної УПЦ «автокефальної церкви». 17 вересня константинопольські екзархи прибули до «президента України» Петра Порошенка.

11 вересня Порошенко зустрівся з американським послом з питань міжнародної релігійної свободи Семюэлем Браунбаком. Президент Майдану доповів представникові Державного департаменту США про те, які кроки здійснюються на шляху створення автокефалії і подякував американській стороні за активну підтримку у цьому процесі.

Вже висловив свою подяку США і глава «Української православної церкви київського патріархату» Михайло Денисенко (Філарет). 19 вересня у Вашингтоні Денисенко виступив в Атлантичній раді. «Ми вдячні США за те, що вони підтримують намір Патріарха Варфоломея надати нам Томос про автокефалію <…>, – заявив він. – Ми сподіваємося, що США допоможуть нам довести нашу церковну справу до кінця».

В свою чергу Священний Синод Руської Церкви висловив протест у зв’язку з незаконними діями Константинопольського Патріархату. «Дане рішення прийняте без узгодження з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і Митрополитом Київським та всієї України Онуфрієм і є грубим попущенням церковних канонів, що забороняють єпископам однієї Помісної Церкви втручатися у внутрішнє життя і справи іншої Помісної Церкви (2-е правило II Вселенського Собору; 20-е правило Трульського Собору; 13-е правило Антиохийського Собору; 3-е, 11-е і 12-е правила Сардійського Собору)», – підкреспюється в заяві.

В Українській Православній Церкві призначення двох константинопольських екзархів до Києва розцінили як грубе порушення своєї канонічної території і поклали можливі негативні наслідки цього вчинку на Константинопольський Патріархат. Про це йдеться в поширеній в п’ятницю, 7 вересня, заяві Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ. В УПЦ вважають, що спроби змінити канонічний статус церкви в Україні приведуть до поглиблення розколу в українському суспільстві і в Православ’ї в цілому.

Нагадаємо, 22 квітня «президент України» Петро Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат «почав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві», а «спікер Верховної Ради України» Андрій Парубій пообіцяв, що Україна вже влітку-восени може отримати Томос, і що «Українська єдина помісна церква» буде створена вже в цьому році.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 22.09.2018 at 12:53
    Посилання

    Лідер кримськотатарського меджлісу Мустафа Джемілєв в інтерв’ю «Бі-Бі-Сі» розповів, як він обговорював з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом «автокефалію Української Православної Церкви». «У цьому напрямку в нас була дуже серйозна робота. Ми [кримські татари] системно працювали та пояснювали Ердогану, як важливо для України і кримських татар, щоб в Україні була незалежна помісна Православна Церква. Я Ердогану в таких популярних термінах пояснював, мовляв, зараз Мекка для православних – Москва, а після Томосу і автокефалії Української Церкви нею стане Стамбул, тому і для вас це має політичне значення».

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *