Відкрито рух Керченським мостом, що з’єднав Крим і Краснодарський край

Відкрито рух Керченським мостом, що з'єднав Крим і Краснодарський край

15 травня відбулася церемонія відкриття автомобільної частини Керченського (Кримського) мосту, що побудований через Керченську протоку і єднає Кримський півострів з Краснодарським краєм. В урочистостях взяв участь президент Російської Федерації Володимир Путін. Російський президент проїхався по мосту на чолі великої колони за кермом Камаза. «Путін доїхав до Керчі по Кримському мосту за 16 хвилин», – повідомили російські ЗМІ.

Відкрито рух Керченським мостом

Після цього російський президент виступив з промовою. «Я щиро вітаю вас з цим чудовим святковим, в повному розумінні цього слова історичним днем. Історичним, тому що в різні історичні епохи, в тому числі за царя-батюшки, люди мріяли побудувати цей міст. Потім повернулися до цього в 30-і роки минулого століття, потім в 40-і, 50-і. І ось нарешті завдяки вашій праці, вашому таланту, цей проект, це диво сталося», – сказав президент присутнім на мітингу.

Відкрито рух Керченським мостом

Керченський міст став найдовшим в Європі (19 км), потіснивши знаменитий вантовий міст Васко да Гама в столиці Португалії (17,2 км). Автомобільний рух запущено на півроку раніше передбаченого терміну. Проїзд для легкового транспорту та пасажирських автобусів відкрився одночасно з двох берегів Керченської протоки – по дві смуги в кожну сторону. Дозволена швидкість руху – 90 км/ч. Рух поїздів відкриється пізніше – в 2019 році. Вартість будівництва склала 6,9 млрд рублів. Пропускна спроможність переходу – 40 тис. автомобілів і 47 пар поїздів на добу, 14 млн. пасажирів і 13 млн. тонн вантажу на рік.

Відкрито рух Керченським мостом

Нагадаємо, рішення про будівництво Кримського (Керченського) моста було прийняте російською владою у 2014 році після приєднання Криму до Росії і різкого погіршення відносин між майданною частиною України і Російською Федерацією. Всі ці роки майданна влада і її експерти заперечували саму можливість успішної реалізації такого масштабного проекту, як міст через Керченську протоку («технічна відсталість Росії», «економічна і політична криза в РФ», «наслідки міжнародних санкцій проти Російської Федерації», тощо).

Відкрито рух Керченським мостом, що з'єднав Крим і Краснодарський край

Після того, як Керченським мостом до Криму рушили перші автомобілі, майданний «міністр інфраструктури» Володимир Омелян попередив, що Керченський міст погіршить логістику Азовського регіону і призведе до збитків портів Маріуполь і Бердянськ. «Міністр інфраструктури» також висловив надію на тиск «міжнародних партнерів України» і додаткові санкції проти Росії. «Міністерство зовнішніх справ України» заявило, що будівництво моста через Керченську протоку є незаконним відповідно до міжнародного права. А «президент України» Петро Порошенко віддав доручення направити в суд відповідний позов щодо дій Російської Федерації.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *