В містах України пройшли першотравневі мітинги і демонстрації

В містах України пройшли першотравневі мітинги і демонстрації

Першого травня – у День міжнародної солідарності трудящих – в десятках міст і населених пунктів України відбулися мітинги і демонстрації. Учасники першотравневих акцій висували переважно соціальні вимоги – приведення зарплат і пенсій у відповідність до економічних реалій сьогодення, адекватність тарифів, державне регулювання цін на продукти першої необхідності, гарантованість права на труд, доступність освіти та медичних послуг. Інколи висувалися і вимоги політичного змісту – гарантування свободи слова та переконань, припинення громадянської війни, протидія радикальному націоналізму і неонацизму.

В містах України пройшли першотравневі мітинги і демонстрації

На майданній частині України подібні гасла зазвичай розцінюються як «проросійські», їх вважають «антиукраїнською пропагандою» і складовою частиною «гібридної війни, що ведеться країною-агресором». Тому цьогорічні першотравневі свята (як і в минулі постмайданні роки) не обійшлися без вуличних конфліктів та зіткнень.

В Києві, попри провокації, мітингувальники пройшли Хрещатиком – від ЦУМа до Європейської площі. Першотравневу демонстрацію в столиці України очолили керівники профспілок,  а також лідери СПУ, СДПУ та Партії зелених.

В містах України пройшли першотравневі мітинги і демонстрації

В Одесі біля Оперного театру відбувся мітинг під керівництвом колишнього члена КПУ Мориса Ібрагіма. Після мітингу одесити вирішили пройти маршем до Куликова поля, але дорогу їм заблокували так звані «активісти патріотичних організацій» і ходу було зупинено. В Харкові відбувся мітинг, організований рухом «Трудова Харківщина». Попри провокації націоналістів, учасники заходу пройшли маршем від площі Конституції до скверу біля Благовіщенської церкви. В Катеринославі (Дніпрі, Дніпропетровську) першотравнева демонстрація супроводжувалась бійками. Конфлікт виник через червоний прапор, який тримали комуністи. Інформація про євромайданне свавілля і порушення правопорядку надійшла також з Житомира, Запоріжжя і Миколаєва.

В цілому, День Міжнародної солідарності трудящих пройшов в Україні більш-менш спокійно. Акції були малочисельні і погано організовані. Українські партії і громадські організації, що декларують захист прав трудящих, не спромоглися консолідувати свої зусилля і виступити єдиним фронтом під спільними гаслами. Майданні засоби масової інформації події цього дня майже не висвітлювали.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *