Українці відзначили День Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Українці відзначили 73-річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні

9 травня мільйони українців відзначали 73-ю річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Урочисті заходи розпочалися після хресної ходи від Києво-Печерської лаври до обеліска Невідомому Солдату у Парку Слави, де предстоятель Української Православної Церкви, православне духовенство і віряни відслужили молебень і поклали квіти до Вічного Вогню. По всій Україні в цей день пройшли масові заходи – зустрічі з ветеранами, марші, покладання квітів, тематичні концерти та виставки.

У Києві кілька десятків тисяч учасників щорічної ходи «Безсмертного полку» з піснями воєнних років, з квітами і портретами своїх родичів, які брали участь у Великій Вітчизняній війні, пройшли від станції метро Арсенальна до Парку Слави. Одночасно багатолюдні акції «Безсмертного полку» відбулися в Донецьку, Луганську, Харкові, Катеринославі, Одесі, Миколаєві, Запоріжжі, Полтаві, Сумах та інших містах України. В Донецьку, Луганську та Севастополі пройшли урочисті військові паради.

У деяких регіонах майданної частини України не обійшлося без конфліктних суперечок і бійок. Зокрема, інциденти з провокаторами-неонацистами та порошенківськими силовиками мали місце у Києві, Мелітополі, Житомирі, Одесі, Миколаєві, Львові, Полтаві і Харкові.

За даними «МВС», 9 травня в Україні відбулося 1250 масових заходів, в яких прийняли участь близько півмільйона осіб. Під час масових заходів до Дня перемоги поліцаями було затримано 14 людей. Основні причини – конфлікти з ідеологічними опонентами та використання забороненої на майданній частині України символіки – георгієвських стрічок, червоних прапорів, зображень серпа, молота, зірки та абревіатури СРСР.

Слід зазначити, що попри масовану антиісторичну пропаганду та репресії з боку правлячого в Києві режиму,на заходи присвячені  Дню Перемоги вийшло більше українців, ніж торік.

Крім того,  наші співвітчизники взяли активну участь у проведенні урочистих акцій до Дня Перемоги не тільки в Україні але й за її межами, зокрема, в Росії, Канаді, США, Австралії, Ізраїлі та країнах Європейського Союзу.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *