У Порошенка тепер замість «АТО» буде «ООС»

У Порошенка тепер замість «АТО» буде «ООС»

30 квітня президент майданної частини України Петро Порошенко підписав указ про завершення «Антитерористичної операції» («АТО») та наказ про початок «Операції Об’єднаних сил» («ООС»). Порошенко зауважив, що «за 4 роки завдяки загальнонаціональній солідарності, мужності та патріотизму усього українського народу Антитерористична операція виконала поставлені завдання». Порошенко також підкреслив, що наразі готові всі умови для реалізації закону про реінтеграцію Донбасу, після чого оголосив про «зміну формату опору російській агресії».

Новим документом передбачено, що «керівництво силами та засобами Збройних сил України, інших військових формувань, МВС, Нацполіції, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, що залучаються до вжиття заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ безпосередньо у Донецькій та Луганській областях, здійснює командувач об’єднаних сил, який призначається президентом за поданням начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил».

Тобто наказ про початок «Операції Об’єднаних сил» («ООС») покликаний вирішити кілька найважлівіших для Майдану і його керівників проблем – здійснити централізацію і забезпечити контрольованість у керуванні порошенківськими силовими структурами; спробувати легалізувати незаконне використання частин і підрозділів колишньої Української армії проти повстанців і мирного населення; забезпечити формальне законодавче обгрунтування можливого силового сценарію «деокупації» і «реінтеграції» Донбасу.

Командування Об’єднаного оперативного штабу з 30 квітня має запровадити особливий порядок у Донецькій та Луганській областях. Зокрема, на всій території Донецької та Луганської областей буде введено особливий порядок пропуску, розділений на три зони: «зелена» — де доступ необмежений, «жовта» — перебування за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та «червона» — перебування осіб тимчасово обмежено або заборонено.

«Секретар Ради національної безпеки і оборони України» Олександр Турчинов зазначив, що зміна формату «АТО» на «Операцію Об’єднаних сил» на Донбасі має на меті – «прискорення завершення конфлікту».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *