США, Канада, ЄС і Майдан висилають російських дипломатів

США, Канада, ЄС і Майдан висилають російських дипломатів

26 березня керівник майданної частини України Петро Порошенко оголосив про висилку 13 російських дипломатів. «Проєвропейськими» політтехнологами і ЗМІ цей крок подано як демонстрацію солідарності з Великою Британією, яка нещодавно нібито постраждала від російської хімічної зброї. «Наша спільна відповідь Кремлю і надалі буде рішучою і жорсткою для недопущення нових людських трагедій», – пообіцяв президент Майдану.

Чергове загострення міжнародних політичних відносин сталося після 4 березня, коли у Солсбері були отруєні британський розвідник Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Лондон стверджує, що до отруєння Скрипаля «речовиною А234» (газом «Новічок») причетні російські спецслужби, що діяли за особистим наказом президента Російської Федерації Володимира Путіна. США, ЄС та васальні країни підтримали цю версію як єдину можливу, бо «довіряють британським партнерам».

14 країн Євросоюзу, а також США, Канада і Майдан прийняли рішення про подальше посилення антиросійських санкцій і висилку російських дипломатів «у зв’язку з інцидентом в Солсбері». Крім того, майданна влада прийняла окреме додаткове рішення про заборону в’їзду до України на 5 років 60 російським дипломатам, висланим з США, і заборону в’їзду на 5 років 23 дипломатам, висланим з Великобританії.

Посол США Марі Йованович одразу похвалила «українську сторону» за «солідарну реакцію з провідними демократичними країнами світу щодо видворення російських дипломатів у відповідь на агресивні дії Росії у світі».

Російська Федерація усі висунуті Заходом звинувачення категорично відкидає, вимагає від обвинувачів надання доказів, а також можливості проведення спільного розслідування на території Великобританії.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав дії британської влади «небаченим хамством», яке межує з «бандитизмом в міжнародних справах», а міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про прийняття дзеркальних заходів по відношенню до країн, що вислали російських дипломатів.

30 березня в Міністерстві закордонних справ РФ заявили про оголошення persona non grata дипломатів з 23 країн, включно з «Україною». Росія вислала «українських дипломатів» з Москви, Санкт-Петербурга і Ростова-на-Дону. 13 євромайданних чиновників повинні відбути до Києва протягом 48 годин.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *