Силовики Порошенка затримали в Азовському морі риболовецьке судно з Криму

Російське риболовецьке судно «Норд», що приписане до кримського порту Керч

25 березня порошенківські прикордонники затримали в Азовському морі російське риболовецьке судно «Норд», що приписане до кримського порту Керч (керченський «Рибколгосп імені Першого травня»). Судно відконвоювали в Бердянськ Запорізької області. На борту перебувало 10 членів екіпажу.

Спікер «Державної прикордонної служби України» Олег Слободян заявив, що кримське судно «порушило порядок в’їзду і виїзду на тимчасово окуповану територію» (окупованою територією майданна влада вважає Кримський півострів та контрольовані повстанцями частини Донецької і Луганської областей). 30 березня на судно було накладено арешт.

Рядових членів екіпажу, у яких були російські паспорти, видані в «анексованій» Керчі, можуть притягнути до адміністративної відповідальності. У майданній «Генпрокуратурі» повідомили, що 31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку оголошено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України. За цією статтею може бути присуджено до п’яти років позбавлення волі.

До затриманих моряків не були допущені російські дипломати, так як, на думку майданної влади, російські моряки з Криму мають вважатися громадянами України, і, відповідно, «захисту з боку сусідньої держави не потребують».

Спікер порошенківської «Держприкордонслужби» Олег Слободян пообіцяв, що «Україна» буде затримувати всі судна, що входять і виходять з портів Криму без узгодження із Києвом.

У відповідь на дії майданних силовиків Управління Федеральної служби безпеки РФ в Криму порушило кримінальну справу стосовно екіпажу «Держприкордонслужби України», який затримав риболовецьке судно «Норд». Про це повідомив віце-прем’єр кримського уряду Ігор Михайличенко. Справу порушено за ст. 211 Кримінального кодексу Російської Федерації (викрадення судна повітряного чи водного транспорту або залізничного рухомого складу). Зазначається, що дії «українських» прикордонників суперечать Конвенції ООН із морського права від 10 грудня 1982 року.

3 квітня до МЗС Росії було викликано «тимчасового повіреного у справах України в Росії». Йому була вручена нота з рішучим протестом у зв’язку з неправомірним затриманням Держприкордонслужбою України 25 березня в Азовському морі російського риболовецького судна «Норд», конвоюванням його до порту Бердянська та незаконним утриманням під вартою екіпажу в складі 10 громадян Росії. Москва вимагає негайного звільнення затриманих російських громадян, повернення судна «Норд» його законному власнику і недопущення подібних провокацій у майбутньому.

Одночасно в Азово-Чорноморському територіальному управлінні (АЧТУ) Росриболовства РФ було створено оперативну групу для запобігання «піратським діям з боку України». Нова структура буде координувати співпрацю Росриболовства з прикордонними управліннями. Глава місцевого відділення профільного відомства Ігор Рульов запевнив рибалок, що вони можуть безбоязно виходити в море, оскільки їх безпеку забезпечуватимуть прикордонні управління ФСБ Росії по Краснодарському краю і Республіці Крим.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 06.04.2018 at 13:04
    Посилання

    Украинские моряки после захвата российского судна «Норд» не рискуют выходить в Азовское море. Об этом пишет журналист Олег Крючков: «Сегодня перед съемками прочитал заявление погранслужбы Украины, мол, все корабли, приписанные к крымским портам, будем арестовывать… Так совпало, что мы снимали сегодня плановый сюжет с российскими пограничниками. Вышли в Азовское море и через несколько часов оказались на траверзе Бердянска, милях в двадцати… Думали, хоть один украинский корабль или судно увидим, но нет. Пустой горизонт. Самое смешное, что уже больше недели из украинских портов на Азове даже ржавая баржа выйти боится. Никого. Сидят по норам, а так смелые, заявления одно за другим…»

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *