Озброєні неонацисти захопили православний храм у Птичі

Озброєні неонацисти захопили православний храм у Птичі

За допомогою озброєних радикалів прихильники так званого «Київського патріархату» знову захопили Успенський храм, що у селі Птича Дубенського району Рівненської області. Про це повідомляє прес-служба Рівненської єпархії Української Православної Церкви. «Із сумом повідомляємо, що після того, як увечері 2 квітня з’явилася інформація про офіційне зняття арешту зі Свято-Успенського храму в селі Птича Дубенського району, прихильники Київського Патріархату захопили храм силою», — йдеться в повідомленні.

Очевидці і учасники подій, свідчать, що близько 23.50 до храму приїхали автомобілі з озброєними бійцями воєнізованих неонацистських угруповань «Айдар» і «Азов». Нацисти спиляли замки й вибили вікна церкви, а потім, погрожуючи застосуванням зброї і застосовуючи фізичну силу, виштовхали з церкви представників місцевої православної громади. Серед православних є постраждалі.

Співробітники майданної поліції, що чергували біля храму, діям озброєних рейдерів не перешкоджали.

«Законне рішення суду, в справедливості якого немає ніяких сумнівів, викликало черговий сплеск ірраціональної ненависті радикалів, які здійснили збройне захоплення церкви. У цих людей немає нічого святого, будь-які їх спроби називати себе християнами неспроможні перед обличчям кричущого акту насильства, вчиненого в дні Страсної седмиці», — прокоментував ситуацію Голова Синодального відділу Руської Православної Церкви із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

Довідка. Міжконфесійне протистояння в селі Птича триває з листопада 2014 року. Успенський храм кілька разів піддавався спробам захоплення з боку представників «Київського патріархату» і бойовиків «Правого сектора», врешті-решт був закритий до судового рішення питання. Громада УПЦ кілька разів доводила в суді право власності на храм, а сама церква і парафіяльний будинок перебували під арештом. 2 квітня 2018 року, за клопотанням Успенської парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви, Дубенський районний суд скасував тимчасово накладено арешт на храм села Птича.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *