На Львівщині місцеві жителі не дозволили радикалам знищити могили жертв ОУН-УПА

На Львівщині місцеві жителі не дозволили радикалам знищити могили жертв бандерівців

Жителі і адміністрація селища міського типу Щирець Львівської області не дозволили радикалам знищити могили воїнів і односельців, полеглих від рук ОУН-УПА у 1944-1956 роках під час боротьби Радянської України з бандерівцями на Пустомитівщині. Про це повідомляють журналісти видання «Голос Правди».

Справа тягнеться з минулої осені. У вересні 2017 року селищна адміністрація провела опитування серед місцевих жителів, більшість з яких висловилися за збереження могил. Тоді тамтешні радикали поскаржилися, що «регулярно бачать на могилах свіжі букети квітів».

«Громадські активісти», учасники «АТО», члени організації «Щирець-майдан», члени товариства «Меморіал» ім. Стуса, а також львівські депутати від неонацистської партії «Свобода» намагаються чинити тиск на земляків та селищну владу, аби змусити їх погодитися на знищення меморіалу. Глава селищної адміністрації Олег Василишин, у свою чергу, відповідає осквернителям могил: питання вирішене і закрите.

Всього у селищі Щирець похована 21 жертва бандерівської УПА. Написи на могильних плитах вказують: «Загинув від рук українсько-німецьких націоналістів».

У 1976 році захороненню був наданий статус пам’ятника історії і культури СРСР і Української РСР. Однак сьогоднішні борці з українською історією відмовляються визнати цей статус на підставі того, що Україна в ті роки не була «незалежною».

На Львівщині місцеві жителі не дозволили радикалам знищити могили жертв бандерівців

 З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *