Українцям заборонили відмовлятися від ID-карток з релігійних переконань

Урядова презентація карти посвідчення особи (ID-картки)

Верховний Суд заборонив віруючим українцям відмовлятися від отримання ID-карток, що замінюють паспорт. Касаційний адміністративний суд Верховного Суду ухвалив відповідне рішення як зразкове. В усіх аналогічних судових спорах рішення буде обов’язковим до виконання.

15 лютого Верховний Суд відкрив провадження у цій зразковій справі, оскільки отримав відповідне подання Житомирського окружного адмінсуду про законність відмови громадян від ID-карток.

«Сьогодні Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у задоволенні позову», – повідомила представник прес-служби суду.

Позов до суду 30 листопада 2017 року подала жителька Коростеня Житомирської області Наталія Дігтяр. Вона просила зобов’язати Державну міграційну службу оформити їй не ID-картку, а документ у формі паспортної книжечки. Звернення обґрунтовано тим, що позивачка через свої релігійні вірування та переконання не хоче, щоб паспорт громадянина України їй робили у формі картки з безконтактним електронним носієм, що містить її персональні дані. Позивачка стверджує, що паспорт громадянина України може виготовлятися як у формі ID-картки, так і у формі книжечки. Тому, на її думку, виготовлення паспорта у формі безконтактної картки є правом, а не обов’язком громадянина.

Варто відзначити, що згідно п. 3 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-XII та статті 14 Закону України від 20.11.2012 №5492 «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України…», передбачено два рівнозначних варіанта оформлення документа, який засвідчує особу власника та підтверджує громадянство України. Але 21 березня 2018 Кабінет Міністрів ухвалив постанову про заборону оформляти паспорт громадянина України з використанням бланка у формі книжки.

Як повідомляла СПЖ, в 2016 році Богословсько-канонічна комісія Української Православної Церкви підтримала право віруючих на відмову від електронних паспортів.

У 2017 році Міграційна служба розглянула лист Предстоятеля УПЦ і пояснила, що вважає неможливим «відмову від виконання законів за мотивами релігійних переконань».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *