Український екзоскелет UniExo визнано кращим у світі

Український екзоскелет UniExo визнано кращим у світі
UniExo – це унікальний екзоскелет, який поверне радість руху людям з обмеженими можливостями. Ідея створення роботизованого скелету прийшла киянину Антонові Головаченку, коли в його бабусі виникли проблеми з рукою. Розробка винахідника перемогла на престижному конкурсі в Кремнієвій долині (США). Проект не просто став кращим у міжнародному конкурсі Silicon Valley Robotics, а випередив суперників з велетенським відривом. Під час голосування UniExo набрав понад 90% голосів.

Скелет UniExo дає можливість людям з особливими потребами повноцінно рухатися й пересуватися без сторонньої допомоги. Користуватись ним зовсім не складно. Управління здійснюється за допомогою нейрошолома або нейробраслетів. Програма підлаштовується під потреби конкретної людини. При написанні програм під кожного окремого клієнта враховується багато чинників, зокрема визначена лікарем кількість вправ і навантажень на конкретні м’язи, тиск, пульс.

Ще одна корисна функція екзоскелета – збір інформації та статистики про результати лікування. Тож з UniExo робота медиків може стати в рази ефективнішою.

При цьому вартість пристрою в рази нижча за закордонні аналоги. Світовим лідером в розробці екзоскелета є Ізраїль – там створено роботизований костюм, який дає можливість ходити людям з критичними пошкодженнями хребта. Але ціна Ізраїльського винаходу стартує від 70 тисяч доларів, а український прототип в рази дешевший – від 5 до 15 тисяч. Зокрема через те, що зовнішні деталі друкуються на промислових 3D-принтерах.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *