Учасники Євромайдану і «ветерани АТО» заблокували телеканал Newsone

Учасники Євромайдану і «ветерани АТО» блокували телеканал Newsone

4 грудня в Києві група невідомих осіб, вдягнених у військову форму, блокувала приміщення телеканалу «Ньюсван» (Newsone). Блокувальники перегородили під’їзд колючим дротом та заклали мішками з піском підступи до будівлі, де знаходиться редакція. Пізніше з’ясувалося, що то були так звані «герої Майдану і АТО». Таким чином вони протестували проти «сепаратистської» та «проросійської» редакційної політики телеканалу.

Приводом до акції, за сломами майданних активістів і праворадикалів, став виступ юриста і політика Євгена Мураєва під час ток-шоу «Український формат». Оцінюючи хід і перспективи євроатлантичної інтеграції України Мураєв назвав Євромайдан 2014 року державним переворотом. На майданній частині України ці слова були сприйняті як «наруга над святою пам’яттю загиблих учасників Революції Гідності і захисників України».

Учасники Євромайдану і «ветерани АТО» зробили заяву з вимогою заарештувати Євгена Мураєва, а закож закрити телеканал Newsone.

«Радник міністра внутрішніх справ» Зорян Шкіряк заявив, що настав час саджати у в’язницю «кривдників євромайдану». «Моє глибоке переконання – за образу Революції гідності давно пора вводити кримінальну відповідальність. Занадто висока ціна була заплачена за ту перемогу – ціна людського життя, ціна крові українських патріотів, я вже мовчу про те, що десятки тисяч активістів Майдану і сьогодні продовжують захищати нашу землю в зоні проведення активних бойових дій», – зокрема, зазаначив Шкіряк.

Скориставшись нагодою нардеп Антон Геращенко оперативно подав до Верховной Ради України законопроект «про кримінальну відповідальність за заперечення російський агресії щодо України» та запропонував садити за таке заперечення на 5 років.

«Голова Комітету з питань культури і духовності» Микола Княжицький на засіданні «Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту» згадавши про телевізійний канал NewsOne («який продовжує займати антидержавну і антиукраїнську позицію»), закликав провести в парламенті слухання щодо інформаційної безпеки.

Реагуючи на ситуацію «Президент України» Петро Порошенко заявив про неприпустимість як тиску на ЗМІ, так і «підігрування пропаганді РФ в оцінці Революції гідності». Про це Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook. «Будь-який тиск на засоби масової інформації, а тим більше їх блокування – неприпустимі. Так само неприпустимими є спроби виправдовувати дії країни–агресора проти України, підігрування російській пропаганді, в тому числі і в таких питаннях як оцінка Революції гідності. Часом такі дії є реакцією на бездіяльність тих органів, які повинні оперативно реагувати», – заявив він. Порошенко також зазначив, що «Національна рада з питань телебачення і радіомовлення» має більш ефективно здійснювати «регулювання медіапростору».

Тим часом заблоковані радикалами журналісти каналу «Ньюсван» зверталися в поліцію і в «СБУ» за допомогою, однак на даний момент ніякої конкретної реакції з боку майданних «правоохорогців» не спостерігається. Співробітники «МВС», що знаходяться біля офісу Newsone, кажуть, що «обстановка спокійна» і «серьозних порушень правопорядку не зафіксовано».

Редакція телеканалу пов’язує провокацію, організовану «громадськими активістами» з тим, що Newsone виявився єдиним в Україні, який вів пряму трансляцію з організованого майданною опозицією антипорошенківської демонстрації «Марш імпічменту».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *