Майданна цензура заборонила дитячі книжки про билинних богатирів

Майданна цензура заборонила книги про руських билинних богатирів

Видані у Російській Федерації билинні перекази, і зокрема дитяча книга про Іллю Муромця, заборонені до розповсюдження на території України, оскільки вони не відповідають пунктам 3 та 4 Критеріїв оцінки видавничої продукції, виданих «Державним комітетом телебачення і радіомовлення України». Про це йдеться у Протоколі засідання «Експертної ради при Державному комітеті телебачення та радіомовлення України» від 27 листопада 2017 року, наданому у відповідь на інформаційний запит агенції «Українські Новини».

«Пропаганда держави-агресора, зокрема імперських геополітичних доктрин, які передбачають об’єднання народів навколо держави-агресора, його державної мови, культури, пануючої релігійної конфесії (православ’я) та служать ідеологічною основою повернення України у сферу домінування держави-агресора», – пояснюються у Протоколі мотиви заборони книг «Ілля Муромець і Соловей-розбійник» та «Богатирські російські казки».

Нагадаємо, події билин відбуваються на території давньоруської держави зі столицею у місті Києві. Прототип билинного героя Іллі Муромця за однією з версій є уродженцем села Карачаєв поблизу міста Муром, за іншою – села Муромець, що на Чернігівщині. Ілля Муромець був княжим воєводою, пізніше – ченцем Києво-Печерської лаври. Прототип іншого билинного героя Добрині Нікітича був воєводою Київського князя Володимира Великого (Хрестителя).

15 грудня майданний «віце-прем’єр-міністр України» В’ячеслав Кириленко заявив, що за реалізацію «нелегальних російських книжок» будуть накладатися величезні штрафи, а тиражі будуть конфісковуватись.

Цікаво, що серед книжок, заборонених на майданній частині України є й такі як «Велика енциклопедія школяра», складена Шоном Коннолі, «Сталінград» британського історика Ентоні Бівора, і навіть підручник російської мови «Я пишу правильно. Від Букваря до вміння красиво і грамотно писати»…З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *