Київ, Донецьк та Луганськ здійснили обмін полоненими

Київ, Донецк та Луганськ здійснили обмін полоненими

27 грудня на Донбасі відбувся довгоочікуваний обмін полоненими між самопроголошеними Донецькою і Луганською народними республіками та самопроголошеною владою майданної частини України. Це був перший великий обмін полоненими у цьому році і одночасно – найбільший за останні два роки. Обмін полоненими відбувся під Горлівкою на КПВВ «Майорськ» під наглядом представників Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.

Сторони збройного конфлікту неодноразово відкладали обмін військовополоненими. Майданна влада пояснювала свій саботаж тим, що нібито не має повного списку осіб, які були «ув’язнені терористами», а повстанці звинувачували порошенківських чиновників у намаганні обміняти на своїх вояків взагалі випадкових людей – навіть таких, на яких не було запиту з боку ЛНР і ДНР. Остаточно узгодити списки і розпочати процедуру обміну вдалося лише завдяки сприянню Православної Церкви та міжнародних посередників.

Попередньо було домовлено, що до Нового Року і Різдва Христового буде здійснено обмін за формулою «306 на 74» (тобто Київ мав віддати 306 полонених, а Донецьк і Луганськ – 74). В останні дні ці цифри були відкореговані, тому що декілька полонених відмовилися від можливості бути обміняними і, за суттю, примусово висланими за лінію фронту (зокрема, це стосується тих громадян України, які не брали участі у збройному конфлікті на Донбасі, а «терористами», «сепаратистами», і «агентами Кремля» стали через критику дій майданної влади).

Час від часу представники майданного режиму як і представники повстанців заявляють про свою готовність здійснити обмін полонених за схемою «всіх на всіх», але наблизитися до практичної реалізації цієї програми поки що не вдалося. За різними оцінками у полоні кожної зі сторін конфлікту наразі продовжують перебувати від кількох сотень до кількох тисяч осіб.

Планується, що переговори щодо обміну полонених будуть продовжені. Перший тур розпочнеться у першій декаді січня, одразу після Різдва.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *