В ЛНР відбулася зміна вищого керівництва республіки

Леонід Пасічник

21 листопада в Луганську загострився конфлікт між вищім керівництвом самопроголошеної Луганської Народної Республіки та місцевими силовиками. Главу ЛНР Ігоря Плотницького звинуватили у «лояльності до київського режиму» та в «співпраці з українською агентурою», що нібито діяла в урядових структурах ЛНР. В центрі міста з’явилися озброєні люди, що, як пізніше стало відомо, були співробітниками МВС. З сусідньої Донецької Народної Республіки на Луганщину одразу прибула військова колона (як повідомлялося місцевими ЗМІ – «для контролю над ситуацією»).

23 листопада «радник міністра внутрішніх справ України» Зорян Шкіряк заявив, що російсько-український кордон перетнула танкова колона Збройних Сил Російської Федерації, а згодом в «окупований» Луганськ увійшли регулярні підрозділи російської армії, включаючи спецназ ГРУ і МВС РФ. Про «вторгнення російських військ» також заявив «президент України» Петро Порошенко і деякі з його соратників. Однак до цих заяв не було додано ніякої конкретики. Повна відсутність доказів може свідчити про неправдивість інформації, оприлюдненої спікерами Майдану.

Голова самопроголошеної Луганської Народної Республіки Ігор Плотницький виїхав до Москви, а потім написав заяву про відставку «за станом здоров’я».

Народна рада Луганської Народної Республіки без зволікань прийняла відставку Ігоря Плотницького. За дострокове припинення повноважень глави республіки проголосували всі 38 депутатів парламенту ЛНР. Також Народна рада схвалила пропозицію Плотницького призначити виконуючим обов’язки глави ЛНР Леоніда Пасічника.

Довідка. Леонід Пасічник закінчив Донецьке вище військово-політичне училище інженерних військ і військ зв’язку. Був співробітником Служби безпеки України, мав звання підполковника. Обіймав посаду начальника підрозділу по боротьбі з контрабандою головного відділу «К» Управління СБУ в Луганській області. Нагороджений медаллю «За військову службу Україні». У 2014 році, одразу після початку громадянської війни, перейшов на бік повстанців. 9 жовтня 2014 року був призначений міністром державної безпеки Луганської Народної Республіки.

Приймаючи повноваження глави ЛНР Леонід Пасічник одразу виступив із заявою, в якій розповів, яким буде подальший політичний курс республіки. «Ми будемо дотримуватися того курсу, яким йшли протягом усіх цих років. Це, перш за все, курс на союз з Російською Федерацією, вірність Мінським угодами, економічний і політичний розвиток республіки, забезпечення безпеки і нормального життя для кожного жителя ЛНР», – підкреслив новий керівник ЛНР.

Екс-главу ЛНР Ігоря Плотницького призначено уповноваженим Луганської Народної Республіки з виконання Мінських угод.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *