З України не випустили делегацію, що прямувала на Всесвітній фестиваль молоді та студентів

Всесвітній фестиваль молоді та студентів

Порошенківські силовики затримали і не випустили з країни українську делегацію, яка прямувала до Росії для участі в 19-му Всесвітньому фестивалі молоді та студентів. Про це повідомляють журналісти українського опозиційного видання «Голос Правди» з посиланням на одного із затриманих – Михайла Кононовича.

Делегація України у складі семи осіб прямувала до Сочі для участі в 19-му Всесвітньому фестивалі молоді і студентів як офіційні учасники. Їх затримали на пункті пропуску «Гоптівка» Харківської області: «Нас на огляді висадили з автобуса, вже знаючи, що ми будемо їхати. Почали переглядати всі речі». Силовики сказали, що вся українська делегація затримана і нікуди її пропускати не будуть. Були викликані поліція та «СБУ».

Кононович вважає, що це «показове шмагання». «Не знаю, що припишуть. Що їм в голову збреде. Україна — це правова держава?.. Грубо порушені наші права і незрозуміло, з якої причини нас затримали», – заявив Кононович.

Нагадаємо, на початку липня 2017 року «міністр молоді та спорту України» Ігор Жданов поставив вимогу до українських молодіжних організацій бойкотувати Всесвітній фестиваль молоді і студентів в Сочі. Чиновник звернувся до «МЗС», «СБУ», «Служби зовнішньої розвідки» з вимогою блокувати не тільки участь українських делегацій у цьому заході, але і відстежувати, хто з іноземців слідуватиме туди транзитом через Україну.

Всесвітній фестиваль молоді та студентів проходив з 14 по 21 жовтня в Сочі. Учасники заходу – понад 20 тисяч осіб зі 180 країн світу у віці від 18 до 35 років. Це представники громадських організацій та політичних партій, активісти, журналісти, творча та спортивна молодь, молоді інженери, IT-спеціалісти, науковці, викладачі.

Раніше обернулася скандалом поїздка українських школярів до Росію. «Міністерство освіти і науки України» попросило «Службу безпеки України» оцінити «випадок, коли вчителька повезла школярів до Росії».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *