У Києво-Печерській лаврі заявили про загрозу нападу радикалів

У Києво-Печерській лаврі заявили про загрозу нападу радикалів

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел побоюється нападу на святиню представників радикальних сил 14–17 жовтня, у дні свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Владика написав листи з проханням запобігти будь-яким проявам агресії щодо Лаври. Ці листи він адресував «президенту України» Петру Порошенку, «прем’єр-міністру» Володимиру Гройсману, «генпрокурору» та «СБУ, а також «главі Нацполіції» Сергію Князєву та «главі МВС» Арсену Авакову.

«Ми дуже сподіваємося, що у людей не підніметься рука на святиню і цього не трапиться. Ми не займаємося політикою, ми молимося. Але мені постійно телефонують з різних політичних сил і попереджають про можливий напад на нас» – каже митрополит Павел. Владика нагадав, що рік тому у цей самий час біля Лаври зібралося до півтисячі людей у балаклавах, які ображали вірян та кидали каміння у бік Лаври.

Торік 14 жовтня учасники ходи «Марш нації», в якій беруть участь прихильники та представники Цивільного корпусу «Азов», громадської організації «С14», українського Добровольчого корпусу «Правий сектор», застосували піротехнічні засоби біля Києво-Печерської лаври.

У липні цього року націоналіст Віктор Тригуб заявляв про переговори з ветеранами добробатів, щоб разом «взяти під контроль України Лаврський заповідник». Екс-радник «міністра внутрішніх справ України» Ілля Ківа у липні минулого року заявив про бажання звільнити «Лавру від захопивших і ґвалтувавших її московських фсбшних упирів в рясах».

16 червня 2016 нардепи Верховної Ради підготували законопроект «Про комплекс Києво-Печерської і Свято-Успенської Почаївської лавр», яким намагались зробити обидва монастиря історико-культурними заповідниками.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 19.10.2017 at 21:53
  Посилання

  Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел висловив подяку віруючим за молитви і подякував силам правопорядку та всім добровольцям, хто допоміг уникнути провокацій щодо Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це йдеться у відкритому подячному листі.

  «Світова історія свідчить, що війни на релігійному ґрунті є найбільш кровопролитними. Провокаційні заяви і погрози у бік Києво-Печерської Лаври могли обернутися безчинствами, але Божою милістю і під захистом Пресвятої Богородиці цього вдалося уникнути. Віримо, що Господь Своєю всесильною правицею торкнувся сердець багатьох людей у ці дні і напоумив тих, хто замислював лукаве проти нашої спільної святині, в якій вже майже тисячу років підносяться молитви про мир у всьому світі», – йдеться в листі.

  Подякувавши всім віруючим і священикам за молитви, Владика висловив особливу подяку представникам влади, керівництву силових структур і добровольцям «за те, що були вжиті всі заходи безпеки, щоб уникнути заворушень; це дозволило заздалегідь попередити можливість будь-якого конфлікту».

  Окрему подяку митрополит висловив журналістам, котрі не «піддавалися спокусі скористатися ситуацією і підготувати якийсь провокаційний матеріал в стилі «сенсацій» і «дешевого піару», що суперечив би істині та завдавав шкоди національним інтересам».

  Митрополит Павло нагадав, що «братія молиться про нашу Богом бережену Україну, за владу, воїнство і боголюбивий народ її, молиться про те, щоб довгоочікуваний мир запанував у нашій країні», і закликав весь народ до спільної молитви, прославляючи в Троїці Єдиного Господа.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *