Церква не може мати національності

Владика Овруцький і Коростенський, митрополит Віссаріон

Владика Овруцький і Коростенський, митрополит Віссаріон, даючи інтерв’ю «Першому козацькому», пояснив, що Церква стоїть над такими поняттями, як «політика» та «національні інтереси».

«Є зараз деякі сили, які зводять наклепи на Церкву, і ми таким людям говоримо, що Господь для маленької, у порівнянні із безмежним Космосом, Землі створив одну Церкву, і її голова – Христос, – сказав владика Віссаріон. – І апостоли йшли проповідувати не якесь політичне вчення, а вчення, в якому все наше життя: і наше минуле, і майбутнє. І керувати ззовні цією Церквою ніхто не має права. І Церква не може мати національності. Вона як корабель, який єдиний може принести спасіння людині в бурхливому морі».

Митрополит Віссаріон наголосив, що лише ті дії правильні, які співвідносяться з заповідями: «Якщо люди, в тому числі і політики, всі свої дії перевіряють Євангельськими істинами, то вони на правильному шляху, – сказав владика. – А якщо вони за допомогою Церкви просто хочуть вирішити свої політичні проблеми, то на них лежить великий гріх. Але ми і за таких людей молимося за заповіддю Христа-Спасителя».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *