Політика стала причиною поширення деструктивних сект

Політика стала причиною активізації деструктивних сект

Українці все частіше стають жертвами деструктивних релігійних сект. Однією з головних причин цього небезпечного явища є підтримка майданною владою різноманітних неопротестантських організацій.

Володимир Миколайович Рогатин, член-кореспондент Європейської федерації центрів дослідження сект, пояснює ситуацію: «Причин цього багато. Це і соціально-політична криза, і міжконфесійне протистояння: політизація традиційних конфесій (уніати, УАПЦ і УПЦ КП) з одного боку та дискримінація політиками УПЦ МП. Також впливає держполітика, яка потурає неопротестантам. В результаті виникає пряма залежність: слабшає традиційна релігія – збільшується нетрадиційна релігійність».

Він додав, що деякі секти особисте збагачення своїх лідерів активно прикривають громадським життям: засновують гуртки проти наркоманії або за міцну сім’ю, а в школах проводять шахові турніри. «У Львові колись представники “Посольства Божого” навіть очолювали обласний осередок “Молодих регіонів”. А зараз секти заходять під трендом волонтерського служіння та допомоги бійцям АТО», – розповів експерт.

Нагадаємо, нещодавно за підсумками Міжправославної наради Українська Православна Церква представила рекомендації з протидії деструктивним культам.

В Центрі «Надія» професор богослов’я Віктор Чернишов проводить заняття, на яких усі бажаючі можуть більше дізнатися про деструктивні культи та секти. Київська духовна академія і семінарія запрошує на заняття щосуботи.

Стефан ХрестЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *