Майданна Рада схвалила пенсійну реформу заради отримання чергового кредиту МВФ

Майданна Рада схвалила пенсійну реформу заради кредиту МВФ

«Верховна Рада України» прийняла закон про пенсійну реформу. Тим самим Київ отримав можливість розблокувати новий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ). За закон проголосували 288 «народних депутатів» при необхідному мінімумі в 226 голосів. Сьогоді, 8 жовтня, документ підписав «президент України» Петро Порошенко.

Згідно положень нового закону з 1 січня 2018 року буде збільшено мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію з 15 до 25 років, а потім розмір необхідного стажу буде збільуватись на один рік щорічно. Необхідний стаж можна скоротити, якщо робити додаткові внески до Пенсійного фонду.

Буде скасовано оподаткування пенсій для працюючих громадян, а з жовтня пенсії будуть підвищені для 9 млн жителів України. При цьому спеціальні пенсії для держслужбовців, прокурорів, суддів і вчених будуть повністю скасовані. Також буде скорочено загальне число пенсіонерів за рахунок того, що будуть скасовані пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери та інших категорій.

В даний час на майданній частині України близько 12 млн пенсіонерів. Мінімальна пенсія становить 1312 гривень або близько $ 49. Після реформи і індексації вона виросте на 140 гривень.

Вся реформа спрямована на те, щоб отримати черговий кредит від МВФ восени цього року, МВФ не подобалося, що Київ витрачав 11% бюджету на пенсійні витрати – на думку закордонних кредиторів, це занадто багато.

Ще однією умовою отримання траншу є проведення так званої земельної реформи – скасування мораторію на продаж сільгоспземель, який зберігається вже 14 років.

Зараз діє чотирирічна міжнародна програма кредитування майданної влади України на загальну суму в 17,5 млрд. доларів США. Майдан вже отримав чотири транші на загальну суму 8,7 мільярдів і розраховує отримати п’ятий транш у розмірі 1,9 млрд.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *