Київський Майдан не визнав законності «Майдану» в Барселоні

Київський Майдан не визнав результати Каталонського Майдану

1 жовтня в іспанській автономній області Каталонія стався «Барселонський Майдан» – після низки масових протестних акцій там відбувся місцевий референдум щодо незалежності регіону. Іспанська поліція жорстко протидіяла виборчому процесу, блокуючи місця масових зібрань каталонців, вилучаючи скриньки для голосування і бюлетені. На деяких дільницях сталися сутички правоохоронців з активістами. Поліція застосовувала кийки, газ і гумові кулі. Під час сутичок було травмовано близько 900 осіб. В уряді Каталонії заявили, що за результатами референдуму близько 90% виборців відповіли позитивно на запитання: «Чи хочете ви, щоб Каталонія стала незалежною державою з республіканською формою правління?». Центральна влада Іспанії назвала цей референдум нелегітимним.

Виступаючи від імені України євромайданне «Міністерство закордонних справ» теж заявило, що вважає референдум про незалежність Каталонії незаконним.

Про це, зокрема, повідомила речниця «МЗС» Мар’яна Беца. «Безумовно, що Україна виступає за повагу до суверенітету і територіальну цілісність Іспанії», – сказала вона. «Україна вважає нелегітимним проведений каталонською владою 1 жовтня так званий референдум, оскільки він був заборонений законодавством Іспанії і Конституційним судом Іспанії через його невідповідність Конституції держави». Також Беца запевнила, що «Україна підтримує готовність уряду Іспанії до політичного діалогу з парламентськими і політичними силами задля відновлення правопорядку в рамках конституційного поля країни».

В майданному «Міністерстві закордонних справ» переконані, що Іспанія у демократичний спосіб вирішить усі внутрішньополітичні проблеми. А от чи збирається сам Майдан «у демократичний спосіб» вирішувати аналогічні проблеми, які вже четвертий рік поспіль знищують Україну – у «МЗС» не розповіли.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *