В Донецьку відновив роботу Юзівський металургійний завод

Юзівський металургійний завод

В Донецьку відновило роботу одне з найпотужніших місцевих промислових підприємств- Юзівський металургійний завод. Про це заявив глава ДНР Олександр Захарченко, передає «Донецьке агентство новин». «Вчора, 28 вересня, в Донецьку був запущений Юзівський металургійний завод», – сказав керівник республіки. За його словами, підприємство успішно пройшло першу технологічну плавку.

Юзівський металургійний завод – одне з найбільших підприємств галузі на території ДНР. Його площа близько 60 гектарів. У процесі підготовки до запуску там були задіяні близько 400 робітників. При цьому керівництво підприємства має намір розширювати штат і щомісяця виробляти близько 30 тисяч тонн сталі. Очікується, що частина продукції піде на експорт.

Завод засновано у 1869 році акціонерним «Новоросійським товариством кам’яновугільного, залізоробного та рейкового виробництв». День фактичного народження заводу — початок регулярної виплавки чавуну — 24 січня 1872 року. Одним з перших у країні завод освоїв виплавку чавуну на мінеральному паливі в доменних печах, прокат залізних, а потім — сталевих рейок, конче необхідних для розвитку мережі залізниць у Донецькому і Дніпропетровському регіонах. До початку двадцятого століття в складі заводу вже працювали сім доменних і десять мартенівських печей, чотирнадцять прокатних клітей. Завод став найбільшим виробником чавуну в країні. В наш час це сучасне підприємство повного металургійного циклу, здатне виконувати замовлення споживачів у досить стислі строки. До своєї вимушеної зупинки завод здійснював єкспорт своєї продукції у всі регіони СНД, у країни Прибалтики, у країни Південно-Східної Азії, на Близький Схід, а також до країн Східної і Західної Європи.

Олександр Захарченко розповів, що на даний момент в ДНР також визначається список підприємств хімічної і фармацевтичної галузей, які будуть запущені в першу чергу. Зокрема, заплановано відкриття після двох з половиною років простою найбільшого в регіоні фармацевтичного заводу «Стірол».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *